ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Порошенко: До ситуації з Кримом термін "аншлюс" доречніший за "анексію"

Президент наголошує, що такий злочин, як анексія, не має строку давності, проте "анексія" використовується лише як міжнародно-правова дефініція того, що сталося
Depo.Влада
26 лютого 2016 18:11
ФОТО: depo.ua

Таку заяву президент України Петро Порошенко зробив у своєму зверненні щодо другої річниці початку спротиву російській окупації Криму, передає depo.ua.

"Якщо ж говорити більш емоційно та образно, то краще вживати слово "аншлюс", надто вже виразними й абсолютно доречними виглядають історичні паралелі", - впевнений президент, адже "приєднання" півострову не було раптовим, а готувалося з 1991 року.

"Протягом перших двадцяти років українська влада цю загрозу усвідомлювала, але недооцінювала. А люди, які стали біля державного керма у 2010 році, як справжня п'ята колона, всіляко сприяли росіянам у підготовці до захоплення Криму, насамперед руйнуючи оборонну інфраструктуру всієї України", - вважає президент.

І саме та влада, на думку Порошенка, відповідальна за тимчасову втрату Криму та Севастополя.

Зазначимо, Росія в результаті незаконного референдуму анексувала Автономну Республіку Крим у березні 2014 року. Зміни територіальних меж України не визнала ООН та інші міжнародні організації.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада