Порошенко: Децентралізація не має жодного стосунку до федералізації

Зміни Конституції в рамках децентралізації не мають ніякого відношення до федералізації країни і не призведуть до послаблення центральної влади у сферах оборони, національної безпеки і дотримання прав і свобод українців
Depo.Влада
28 червня 2015 13:26
ФОТО: depo.ua
Порошенко: Децентралізація не має жодного стосунку до федералізації
Порошенко: Децентралізація не має жодного стосунку до федералізації

Про це заявив президент Петро Порошенко, виступаючи в Національному університеті України "Києво-Могилянська академія", передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Децентралізація не означає послаблення влади у таких питаннях як оборона, національна безпека, верховенство права, дотримання громадянських прав і свобод, і ці зміни не мають жодного стосунку до федералізації", - сказав Порошенко.

Крім цього, президент зазначив, що парламентсько-президентська форма правління є оптимальною для України, розширення повноважень президента не буде.

"Діюча форма правління, яка у нас склалася, для України є оптимальною. Час від часу звучить позиція, що ефективнішою була б президентська модель. Можливо в такому підході є раціональне зерно. Але гіпертрофована влада президентів на пострадянському просторі стала прикметою авторитарності, а іноді і диктаторських режимів. І за межі цієї недемократичної резервації ми зробили рішучий і невідворотний крок", - повідомив Порошенко.

Разом з тим президент зазначив, що парламентська модель для України в умовах військової агресії неможлива без президента, наділеного достатніми обсягами повноважень.

"Протистояти таким викликам неможливо без президента-головнокомандувача, який наділений необхідним обсягом повноважень. І мені досить того, що дає Конституція, і просити більшого, як це робили президенти-попередники, я не збираюся", - зазначив президент.