Порошенко дав хід створенню військово-цивільних адміністрацій в зоні АТО

Президент України Петро Порошенко підписав закон України 141-VIII «Про військово-цивільні адміністрації»
Depo.Влада
26 лютого 2015 13:56
ФОТО: depo.ua
Порошенко дав хід створенню військово-цивільних адміністрацій в зоні АТО
Порошенко дав хід створенню військово-цивільних адміністрацій в зоні АТО

«Повернуто з підписом від Президента (26.02.2015)», - йдеться в статусі проходження документа на сайті Верховної Ради України, передає depo.ua.

Як говориться в законі, «військово-цивільні адміністрації - це тимчасові державні органи, які діють на території Донецької та Луганської областей у складі Антитерористичного центру при СБУ і призначені для забезпечення дії Конституції, забезпечення безпеки та нормалізації життєдіяльності населення, правопорядку, участі у протидії диверсійним проявам і терористичним актам, недопущення гуманітарної катастрофи в районі проведення антитерористичної операції».

Законом вводиться можливість створення військово-цивільних адміністрацій населених пунктів (в одному або декількох населених пунктах), в яких сільські, селищні, міські ради та/або їхні виконавчі органи не здійснюють покладені на них Конституцією та законами України повноваження, у тому числі внаслідок фактичного саморозпуску або самоусунення від виконання своїх повноважень або їх фактичного невиконання, військово-цивільних адміністрацій районів і областей - у разі нескликання сесії відповідно районної, обласної ради у встановлені законом терміни, а також для здійснення керівництва у сфері забезпечення громадського порядку і безпеки.

Керівники військово-цивільних адміністрацій в населених пунктах будуть призначатися на посаду та звільнятися з посади Президентом України, статус же керівників обласних, районних військово-цивільних адміністрацій набувають голови районних, обласних державних адміністрацій, призначені на відповідні посади в установленому порядку.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла закон про військово-цивільні адміністрації в зоні АТО 3 лютого 2015 року. За відповідний законопроект №1855 проголосували 276 нардепів з 226 мінімально необхідних.