Порошенко анонсував жорсткіший нагляд за посиленою місцевою владою

У результаті децентралізації буде посилено рівень повноважень на місцях, однак це не призведе до послаблення центральної влади
Depo.Влада
12 червня 2015 14:27
ФОТО: depo.ua

Про це розповів президент України Петро Порошенко під час засідання Ради регіонального розвитку в Києві, передає depo.ua.

"Рівень самостійності громад та рівень повноважень органів місцевого самоврядування повинен бути таким високим, яким він ще ніколи не був в історії України. Але хочу ще раз підкреслити: це не означає ослаблення центральної влади. Незалежно від того, чи буде використовуватися слово "федералізація" чи ні, це не означає, що той чи інший регіон отримає ту частину повноважень, які будуть подібні цьому. Україна була, є і буде залишатися унітарною державою", - зазначив сказав президент

За його словами, рівень повноважень центральної влади на місцях повинен бути досить високим.

"На рівні районів також будуть посилені координаційні, контрольні та наглядові функції. Жодного права втручатися в соціально-економічну діяльність органів місцевого самоврядування не буде, але і при порушенні Конституції і законів України - відповідальність швидка і блискавична", - запевнив глава держави.

Нагадаємо, що, за словами Порошенка, центральна влада повинна залишити за собою право розпустити органи місцевого самоврядування за порушення Конституції України.