Порошенко анонсував низку судових процесів щодо Криму

Президент України Петро Порошенко анонсував низку судових процесів щодо Криму

Про це він повідомив під час інтерв'ю українським телеканалам, передає depo.ua.

Для обговорення кроків з деокупації півострова та повернення української влади і суверенітету до Криму наша держава запропонувала перемовини за участю провідних країн світу, організацій та країн-гарантів Будапештського меморандуму, повідомив Петро Порошенко.

"Щоб створити майданчик, формат, де ми це маємо обговорювати, Україна запропонувала абсолютно чіткі і прозорі пропозиції – там має бути Європейський Союз та Сполучені Штати Америки, до цього повинні залучитися країни-гаранти Будапештського меморандуму. Назвати цей формат можна "Женева+" і негайно розпочати консультації з організації цього процесу", - наголосив Глава держави.

За його словами, йдеться про звільнення незаконно заарештованих кримських татар та забезпечення дотримання прав кримськотатарського народу, дорожню карту програм з деокупації Криму, яка серед іншого має включати забезпечення міжнародного тиску, у тому числі через санкції, судові процеси.

Президент повідомив, що вже найближчим часом Україна та підприємства, які понесли збитки внаслідок окупації Криму, подадуть низку судових позовів.

"Україна і ті підприємства, які ми будемо супроводжувати, будуть забезпечувати судовий захист державних інтересів України по багатьох конвенціях, які ми представимо в різних міжнародних судах", - повідомив Петро Порошенко.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада