Порошенко: 7,5 тисяч суддів пройдуть процедуру оцінювання

Президент Петро Порошенко назвав історичним сьогоднішній день, коли Верховна Рада зробила перший і дуже важливий крок щодо побудови незалежної системи правосуддя, проголосувавши в першому читанні відповідні зміни до Конституції
Depo.Влада
2 лютого 2016 16:40
ФОТО: depo.ua

Рішення парламенту президент прокоментував на зустрічі з делегацією голів парламентів Данії, Естонії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії, Фінляндії та Швеції (NB8), яка перебуває в Україні з спільним робочим візитом, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

Глава держави висловив сподівання, що остаточне затвердження цього законопроекту відбудеться вже у найближчі місяці.

"Це дасть можливість зробити декілька важливих кроків – зняти суддівську недоторканність, ту парасольку, яка закривала суддів від справедливого покарання за корупцію, а також забезпечити незалежну систему тестування, яка дозволить значним чином оновити суддівський корпус, зробити перезавантаження суддівської системи, але в чіткій відповідності з тими правилами і нормами, які існують в Європі", – наголосив Порошенко.

За словами президента, вперше в історії України сім з половиною тисяч суддів, всі без виключення, пройдуть процедуру оцінювання, і це безпрецедентна акція, яка дозволить виявити корупціонерів, непрофесіоналів.

"Це є значним українським подальшим кроком у комплексних реформах з подолання корупції в нашій державі. Без справедливого, чесного і незалежного суду про боротьбу з корупцією буде дуже важко говорити", – наголосив президент, назвавши це рішення парламенту "дуже важливим кроком для того, щоб завершити формування спеціалізованої антикорупційній системи", разом з Національним антикорупційним бюро, яке було обрано за прозорою процедурою, та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою.

Глава держави наголосив на важливості довіри суспільства до судової гілки влади і навів приклад зростання довіри до національної поліції, яка, на відміну від міліції, має велику підтримку з боку українців.

Нагадаємо, сьогодні народні депутати ухвалили за основу Закон України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" з поправками президента. За відповідне рішення проголосували 244 парламентарів. 

Нагадаємо також, що 28 січня Верховна Рада спрямувала цей документ до КСУ, який  1 лютого оголосив про його конституційність

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада