Порошенко - матерям полонених: Готові до найширших компромісів

Українська сторона готова до найширших компромісів у питанні звільнення полонених
Depo.Влада
18 серпня 2016 23:59
ФОТО: depo.ua

Про це заявив президент Петро Порошенко під час зустрічі із мамами та дружинами полонених, передає depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

Глава держави поінформував жінок про перебіг переговорного процесу в питанні звільнення заручників, а також наголосив, що Україна наполягає на безумовному звільненні всіх заручників, яких утримують як на окупованій території, так і в Російській Федерації.

За словами Порошенка, зустріч з мамами та дружинами полонених готувалась давно і для нього дуже важливо надати конкретну інформацію щодо долі заручників.

Він назвав надзвичайно важливим той факт, що можна говорити про підтвердження інформації щодо 45 заручників.

"А це означає, що ми будемо боротися за їх якнайшвидше звільнення. Це дасть можливість нам потроїти зусилля для того, щоб якнайшвидше були позитивні новини", - сказав президент.

Порошенко підкреслив, що звільнення заручників залежить напряму від Російської Федерації, яка повинна в цьому питанні натиснути на бойовиків щодо виконання цього ключового пункту Мінських угод.

Президент підкреслив, що питання звільнення українців із полону є для нього пріоритетним і його уповноваженні постійно доповідають про будь-які зміни у цьому процесі.

За його словами, з початку війни вже знайдено і звільнено 3080 заручників. Наразі в полоні перебувають 107  цивільних і військових громадян України.

Порошенко підкреслив, що важливо тримати спільну лінію в питанні звільнення всіх українських полонених.

Президент поінформував, що 19 серпня заступник глави АП Костянтин Єлісєєв, у Берліні передасть списки із прізвищами 45 заручників до офісів президента Франції та канцлера Німеччини для  того, щоб у європейських столицях знали про кожного українця, якого утримують у полоні.

Порошенко також підкреслив, що Україна наполегливо вимагає, щоб представників Міжнародного комітету Червоного хреста було допущено до окупованих територій, щоб вони отримали доступ до тюрем і були залучені до пошуку і звільнення полонених.

Це питання знову буде підніматись у Мінську під час чергового раунду переговорів.

Президент також зауважив, що жодного звільнення не відбувається без участі Служби безпеки України і українська сторона готова до найширших компромісів у питанні звільнення.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада