Порошенка охороняють колишні охоронці Януковича, - ЗМІ (ФОТО, ВІДЕО)

Президента Петра Порошенка охороняють співробітники Управління державної охорони (УДО), які тривалий час охороняли Віктора Януковича
Depo.Влада
8 липня 2016 05:39
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в розслідуванні програми "Схеми, передає depo.ua.

"Зіставивши стоп-кадри з відзнятого матеріалу з архівними фото, з’ясували: ці двоє охоронців, які тепер супроводжують президента Петра Порошенка, як дві краплі води схожі на тих, що охороняли колишнього президента-втікача Віктора Януковича",пишуть журналісти.

Відзначається, що Порошенка охороняють, щонайменше, чотири охоронці, які охороняли Януковича. Особи двох із них вдалося встановити: це Віктор Резніченко та Вадим Чуковський. Вони обидва фігурують в документах, які були знайдені в Межигір'ї. У них Чуковський значився як керівник відділення.

 
 

При цьому начальник управління Валерій Гелетей заявив, що "позбутися людей, які є професіоналами, але працювали раніше з кимось це було б божевіллям".

Журналісти повідомляють, що в УДО їм відмовилися надати інформацію про охоронців.

"Відповідно до частини шостої статті 6 Закону України "Про захист персональних даних", не допускається обробка даних про фізичну особу, які є конфіденційною інформацією", - йдеться у відповіді на запит.

Журналісти пишуть, що інформації про те, що Чучковський та Резніченко у лютому 2014-го та під час трагічних подій на Майдані з якихось причин вже не перебували разом із Януковичем, не вдалось знайти.

Більше того, одразу два джерела підтвердили, що всі охоронці перебували з Януковичем до останніх днів аж до його втечі, а з собою до Росії він взяв начальника своєї служби безпеки Костянтина Кобзаря і ще кількох охоронців. Решту ж охорони він просто розпустив.

Також в розслідуванні йдеться, що коментар Порошенка з цього приводу отримати не вдалося. Через два тижні після письмового звернення надійшов лист за підписом глави АП Бориса Ложкіна, який повідомив, що це питання повністю в компетенції Управління держохорони.

Крім того, Генеральна прокуратура відмовилася надати інформацію, чи допитували колишніх охоронців Януковича у справі розстрілів на Майдані.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада