Поразка України гірше для ЄС, ніж дефолт Греції, – Financial Times

Якщо політика Європейського Союзу щодо конфлікту в України та агресії Росії зазнає невдачі, то це означатиме хронічну нездатність ЄС відстоювати свої інтереси
Depo.Влада
27 квітня 2015 11:54
ФОТО: depo.ua

У випадку поразки України як держави - саме це стане найбільшою проблемою ЄС, попри можливий дефолт Греції, повідомляє depo.ua з посиланням на The Financial Times.

"Найбільш небезпечною загрозою для майбутнього ЄС зараз є проблеми членів єврозони. Найбільша загроза для його геостратегічних і довгострокових економічних інтересів - в загрозі колапсу України, а не Греції. Все, що ми могли б думати про дефолт Греції, все це ніщо порівняно з загрозою того, що Україні, можливо, не вдасться побудувати державу, або буде відбуватися подальша анексія Росією її територій. Для всього світу це буде означати, що ЄС хронічно не в змозі відстоювати свої і загальні інтереси", - йдеться у статті "Реальна загроза Європи знаходиться в Україні, а не в Греції".

Видання зазначає, що дефолт Греції не зруйнує валютний союз, і, може, навіть поліпшить його в довгостроковій перспективі, а от успіх або невдача політики ЄС щодо Росії та України може "розбити ЄС".

З погляду ЄС, український уряд проводить адміністративні реформи. Це є частиною політичного консенсусу, бо європолітики бачать можливості для економіки через структурні реформи. Новий уряд явно вирішив створити таку інфраструктуру і домігся прогресу в боротьбі з корупцією, вважає автор статті.

"Але економічні витрати на війну в східній Україні і негосподарність попередніх адміністрацій ставить Україну на межу банкрутства", - зазначає видання й констатує, що України потрібно домовитися про реструктуризацію зовнішнього боргу і отримати більше фінансової допомоги від ЄС.