Пораненим українським морякам на Росії перестали давати ліки, — Денісова

З початку 2019 року полоненим українським морякам, яких поранили під час захоплення суден російськими військовими у районі Керченської протоки, не надають ліків у ізоляторі "Матросская тишина" на Росії

Про це заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"На жаль, можу засвідчити, що з нового року жодних ліків нашим пораненим не надають. Хоча вони потребують ще лікування, підтримки, реабілітації, дій від лікарів", - сказала Денісова.

За її словами, таку інформацію вона отримала від українського консула, який у Москві відвідав у СІЗО поранених українських моряків.

"Є така думка, що готують перевезти до іншого слідчого ізолятора. Це Лефортово, де відбудеться судилище над нашими моряками вже починаючи з 15 січня", - сказала омбудсмен.

Денісова зазначила, що нині українська сторона не має жодної довідки про стан здоров'я моряків. "Ми не можемо бути упевненими, що з ними усе добре", - додала вона.

На думку уповноваженої ВР, поранених моряків варто було б передати на обстеження в іншу державу, оскільки довіряти інформації з Росії не можна.

Нагадаємо, 10 січня Денісова заявила, що Росія відмовилась виконувати тимчасовий захід Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), яким російську владу зобов'язали надати належну медичну допомогу військовополоненим українським морякам.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія