Попутники Яценюка спробують сховатися за спиною Парубія

Норма про партійні блоки на місцевих виборах, за яку категорично виступає "Народний Фронт", може бути вигідною йому лише в тому разі, якщо представники цієї політсили зможуть створити новий проект, сховавши при цьому "вуха Яценюка"
Depo.Влада
12 червня 2015 08:00
ФОТО: depo.ua
Попутники Яценюка спробують сховатися за спиною Парубія
Попутники Яценюка спробують сховатися за спиною Парубія

Схоже на те, що питання ухвалення нового закону про місцеві вибори вийшло на фінальну стадію, і вже на наступному тижні Верховна Рада зможе ухвалити новий документ. І хоча у політичних сил, що представляють коаліцію, є свої шкурні інтереси щодо деяких норм закону, очевидно, що домовитися їм все ж таки вдасться. Цікаво, що навіть у майже безрейтингового "Народного Фронту", який також бере безпосередню участь у законотворчому процесі, теж є свої вимоги до майбутнього закону. Як стало відомо depo.ua, у кулуарних розмовах представники "НФ" виступають за те, щоб окрім партій на місцевих виборах брали участь і партійній блоки. Навіщо це "фронтовикам", які за півроку втратили мало не всю свою політичну підтримку?

Є кілька версій. Так, ходили чутки про можливість об'єднання на місцевих виборах "НФ" з "Блоком Петра Порошенка", але, наскільки відомо, перемовини закінчилися нічим. До того ж навіщо партії Президента без п'яти хвили збиті льотчики, які набрали на себе купу негативу? Тому ця версія відпадає, як нереалістична.

Існує варіант того, що "НФ" спробує офіційно домовитися з кимось з нацдемів на кшталт НРУ, і виступити як чітко виражений правоцентристський політичний блок, що виступає за реформи. Втім, цей варіант також фактично немає шансів на успіх. По-перше, наявність Яценюка автоматично ховає проект, та й нацдемівська риторика, схоже, поступово відходить на фоні яскравого популізма Олега Ляшка чи Борислава Берези. По-друге, часу до виборів залишилося вкрай обмаль. З урахуванням обох вищенаведених факторів розкручувати новий проект з нуля видається неперспективним.

Втім, є третій - найбільш перспективний - варіант, який має право на життя під умовною назвою "Сховай Вуха". Полягає він у наступному, даруйте за тавтологію, "фінті вухами": зараз активно набирає обертів проект "Самооборона Майдану", який, по суті, виокремлюється з "Народного Фронту", але формально залишається там. Як раніше писав depo.ua, цей проект на чолі з Андрієм Парубієм зараз збирається у вільне плавання, маючи, за деякими даними, підтримку з боку Сергія Пашинського, Олександра Турчинова, а також Арсена Авакова, чиї люди знаходяться в цій структурі.

Оскільки "Самооборона Майдану" як партійний проект явно вимагає ребрендингу під місцеві вибори, не виключно, що може бути створено блок патріотичних сил, у який увійдуть інші невеликі постмайданівські проекти. А тим часом за спиною Парубія головні акціонери, сидячи на двох стільцях (формально в "НФ" (уряді, РНБО), фактично - у новому проекті), зможуть заводити у списки на місцевих виборах своїх людей.

Втім, не всім в "НФ" судилося долучитися до цього проекту. Схоже на те, що люди, пов'язані напряму з Яценюком, навряд чи зможуть потрапити на свято життя в компанії з Парубієм. Бо кляті "вуха Яценюка" автоматично наражатимуть на небезпеку цей політичний проект. Тому, схоже, займатися місцевими виборами будуть всі окрім чинного очільника Уряду.