Популіст дня: Вілкул, який заявив, що влада насильно перейменовує міста і села

Популістом дня став співголова парламентської фракції "Опозиційний блок" Олександр Вілкул, який заявив, що влада проводить не децентралізацію, а, навпаки, забирає у місцевих громад гроші та насильно перейменовує міста і села
Depo.Влада
13 вересня 2016 18:48
ФОТО: depo.ua
Популіст дня: Вілкул, який заявив, що влада насильно перейменовує міста і села
Популіст дня: Вілкул, який заявив, що влада насильно перейменовує міста і села

Номінувала його група "Антипопулісти" на своїй торінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Для "Опозиційного блоку" сенс децентралізації - поліпшення життя людей, розвиток громад та регіонів. Але нинішня влада замість цього скидає відповідальність на місця і забирає у громад гроші. Прикриваючись гаслами про децентралізацію, уряд посилює управління фінансовими і політичними процесами на місцях, що призводить до реального погіршення життя людей. В порушення європейських хартій і принципів децентралізації людям не дали права формувати стратегію життя і розвитку на місцях. В результаті в парламенті було проведено перейменування міст і сіл без урахування думки жителів", – цитує Вілкула офіційний сайт "Опозиційного блоку".

Звичайно, колишньому дніпропетровському губернатору та віце-прем’єру часів "покращення" Януковича, як то кажуть, болить від того факту, що Дніпропетровськ Верховна Рада перейменувала у Дніпро. Але говорити популістськими гаслами про якесь відбирання у місцевих громад грошей можна лише в колі необізнаних з даними Держстату, до яких Вілкул аж ніяк не належить. Адже, за офіційною статистикою, зростання доходів місцевих бюджетів у 2015 році відбулося на 42,5 % - 80 млрд. грн. проти 56,2 млрд. грн. у 2014-му. Такими ж високими темпами продовжували збільшуватися доходи на місцях і в першому півріччі поточного року, що дозволило пожвавити капітальні видатки місцевих бюджетів. Зрештою, варто зазначити, що у своїй передвиборній програмі 2014 року "Опозиційний блок" обіцяв "забезпечити передачу функцій, повноважень і фінансів територіальним громадам", але жоден депутат фракції, включно із її співголовою Вілкулом, так і не підтримав ані фіскальну децентралізацію, ані закон про добровільне об’єднання територіальних громад.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада