Попов "нічогогісінько не знає" про зв'язок Льовочкіна з Майданом

Обвинувачений у причетності до розгону студентського Євромайдану в ніч на 30 листопада 2013 року екс-глава КМДА Олександр Попов заявляє, що не спілкувався з тодішнім главою Адміністрації президента Сергієм Льовочкіним ні напередодні, ні після тих подій

Про це він сказав в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", передає Depo.ua.

"Якщо такий стосунок (Льовочкіна до розгону Євромайдану) існує, то мені про нього невідомо", – заявив Попов.

"По-перше, у мене не було спілкування з Льовочкіним ні напередодні, ні після подій на Майдані, навіть в телефонному режимі. Якщо чесно, подібні заяви здаються мені смішними", – сказав екс-глава КМДА.

"Все просто: є "Беркут" – спецпідрозділ, який виконував накази виключно з МВС. І, по-хорошому, саме там варто було б починати ставити питання", – вважає він.
За словами екс-глави КМДА, таке внутрішнє розслідування в МВС було проведено.
"Навіть два: перше підписав міністр Захарченко, друге – Аваков. Потім було ще розслідування Верховної Ради під керівництвом Москаля. В жодному з них прізвищ Попов або Льовочкін і в помині немає", – стверджує Попов.

За його версією, 29 листопада 2013 року учасники програми Майдану заявили про припинення акції, прибрали сцену і анонсували продовження акцій на 1 грудня, про що йому стало відомо з новин.

"У цей же день був дзвінок від керівництва РНБО (секретарем якого тоді був Андрій Клюєв). Мені рекомендували бути готовим завезти конструкції ялинки і новорічної атрибутики в ніч з 29 на 30 листопада. На думку спецслужб, як мені пояснили, це був єдино безпечний період, мінімальна присутність людей на Майдані не давало підстав для конфлікту. Я віддав відповідні розпорядження. А ось те, що відбулося далі, до сих пір залишається загадкою", – сказав Попов.

Нагадаємо, Попов підозрюється в скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.28 (вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою), ст.340, ч.2 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій посадовою особою) , ст.27 (співучасть у злочині) і ч.3 ст.365 (перевищення влади або посадових повноважень) Кримінального кодексу, в зв'язку з подіями на Майдані в кінці листопада 2013 року.

Його справу направлено до Шевченківського районного суду Києва в лютому 2015 року. Відбулося вже 42 засідання і поки що триває допит потерпілих, яких у цій справі 84 людини. За словами адвоката Попова Максима Дирдіна, планується допитати ще близько 300 свідків, після чого будуть вивчатися докази і велика кількість документів, представлених стороною обвинувачення.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme