Помилково вважати, що Сурков втратив контроль над Плотницьким і Захарченком, – експерт

Попри повідомлення ЗМІ про відсторонення помічника президента Росії Владислава Суркова від контролю над керівництвом так званих "ДНР" і "ЛНР", його вплив збережено
Depo.Влада
18 січня 2016 13:13
ФОТО: depo.ua

Про це під час прес-конференції Центру вивчення окупованих територій заявив співголова ГО "Громадська ініціатива "Права справа" Дмитро Снєгирьов, передає кореспондент depo.ua.

Він звернув увагу на серйозний потік контрабанди між Україною та терористичними формуваннями на території Донецької та Луганської областей. Зокрема, Снєгирьов зазначив, що двома основними напрямками контрабанди є контрафактні алкогольні напої та тютюнові вироби.

"Нам вдалося дізнатися, що, на жаль, спирт для підприємств, що знаходяться на окупованій території, постачається з нашого підприємства "Укрспирту" у Харкові. Виробництво тютюнової продукції та її реалізація на території України та країн ЄС неможливе без коридорів, пов’язаних з Одеською митницею. Тому виникає питання до Михайла Саакашвілі, як сировина для виробництва тютюнових виробів постачається на територію "ДНР" і, відповідно, як така продукція з "ДНР" постачається на територію України та територію ЄС. Саме з цим, до речі, і пов’язане вбивство кримінального авторитета "Малого" на території АР Крим. Це відбулося саме тоді, коли виникло питання про наявність транспортування сировини з території України", - зазначив Снєгирьов.

Він також назвав помилковою інформацією, що за "головою ЛНР" Ігорем Плотницьким стоїть екс-голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді VII скликання Олександр Єфремов, а за "главою ДНР" Олександром Захарченком – олігарх Рінат Ахметова.

"Наразі Плотницький увійшов у ролі "дольовика" у проекти не лише Єфремова, але й Королевської, Голенка, Пристюка, тобто старих бізнесменів-політиків на території Луганської області. Тому говорити,що це людина Єфремова не можна. Інше питання, що він контролюється паном Сурковим. Питання про те, що Суркова нібито усунули від контролю там не відповідає дійсності. Так, між "ДНР" і "ЛНР" триває війна за фінансові потоки, у яку втягнуті силові структури Російської Федерації, але як Сурков керував проектом "Новоросія", так він їм і керує, ба більше – на панові Суркові замикаються всі фінансові потоки, які йдуть як з "ЛНР",так і "ДНР", - розповів Снєгирьов.

За його даними, в "ДНР" така ж сама ситуація.

"Помилково вважати Захарченка людиною Ахметова, він став на ноги, що дозволяє йому самому диктувати умови Ахметову. Зокрема, ми можемо це побачити на процесі націоналізації "Донбасенерго" та найбільших вуглевидобувних шахт", – стверджує експерт.

У свою чергу народний депутат від ББП Вадим Денисенко зазначив, що про контроль старими "елітами" на Донбасі можна було говорити рік тому.

"Зараз і Плотницький, і Захарченко наростили м’язи. І тепер вони можуть грати відносно самостійні ігри. Хоча зрозуміло, що без Росії їх би зняли протягом півгодини після ухвалення такого рішення", – зазначив Денисенко.

Більше новин політики читайте на  Depo.Влад