Помічника нардепа Жеваго арештували через незаконну схему банку

Генеральна прокуратура спільно з СБУ та Нацполіцією викрила незаконну фінансову оборудку службових осіб АТ "Банк "Фінанси та Кредит", якою банківській установі та її вкладникам заподіяно збитків на суму більше 1 млрд грн
Depo.Влада
27 жовтня 2016 20:11
ФОТО: depo.ua

 Про це у "Фейсбуці" повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган, передає Depo.ua.

Вона зазначила, що причетним до схеми виявився колишній помічник народного депутата України Констянтина Жеваго.

Генпрокурор Луценко уточнив, що мова йде про громадянина України – Демченко О. І, якого сьогодні арештував суд із альтернативою внесення застави у сумі 41 млн 340 тис. грн.

Згідно з інформацією на ресурсі "Посіпаки", помічником нардепа Жеваго на громадських засадах є Демченко Олександр Іванович.

Незаконна оборудка полягала у тому, що службові особи банку за допомогою нерезидентів України, у тому числі й однієї офшорної компанії, кінцевим бенефіціарним власником якої є Демченко, незаконно вивели активи банку на суму більше одного мільярда гривень.

Була досягнута попередня змова з іншими особами та укладено договір поруки із нерезидентом України (одним з банків, що знаходиться в Австрії). Службові особи АТ перерахували на кореспондентські рахунки цієї установи грошові кошти у сумі 53 млн 763 тис. 344 дол., що призначались як гарантії з боку українського банка-поручителя ризикової діяльності офшорної компанії, зареєстрованої на Кіпрі.

В подальшому, внаслідок удаваних фінансових оборудок та не відображення їх у фінансовій звітності АТ "Банк "Фінанси та Кредит", кошти було втрачено, чим банківській установі та її вкладникам заподіяно збитків в особливо великих розмірах.

Демченко загрожує позбавлення волі строком до дванадцяти років з конфіскацією майна.

На даний час проводиться комплекс слідчих та розшукових дій з метою встановлення усіх обставин вчиненого злочину, притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності та забезпечення відшкодування завданих збитків.

Нагадаємо, Національний банк України 17 грудня 2015 року за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняв постанову № 898 про відкликання банківської ліцензії та ліквідації ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит".

Більше новин політики читайте на Depo.Влада