Поляки образилися на директора ФБР через Голокост

МЗС Польщі викликало посла США Стівена Малла для вручення ноти протесту у зв'язку з висловлюванням директора ФБР Джеймса Комі про відповідальність поляків за Голокост
Depo.Влада
19 квітня 2015 22:26
ФОТО: depo.ua

"Посол отримає ноту протесту і заклик вибачитися", - повідомив речник МЗС Польщі Марцін Войцєховський, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Посол Польщі у США Ришард Шнепф уже висловив протест директору ФБР з цього приводу. У листі на адресу Комі польський дипломат підкреслив, що слова керівника американської спецслужби є "неприпустимими".

"Це висловлювання ображає поляків, пам'ять про жертви гітлерівської окупації Польщі і свідчить про глибоке незнання історії цього періоду. Я глибоко занепокоєний, що чиновник такого високого рангу у день пам'яті жертв Голокосту говорить про справи, які значно викривлюють історію і стирають різницю між кривдниками і жертвами", - написав Шнепф.

У свою чергу посол США в РП Стівен Малл наголосив, що слова директора ФБР у жодному разі не можна вважати офіційною позицією Вашингтона.

"Будь-які висловлювання, що Польща, як і будь-яка інша країна, крім нацистської Німеччини, є відповідальною за Голокост, - це помилка, шкідлива й образлива",- наголосив Малл.

Він уже вибачився перед поляками за слова директора ФБР.

15 квітня директор ФБР Джеймс Комі під час промови в музеї Голокосту у Вашингтоні наголосив, що за Голокост несуть відповідальність не лише вбивці з Німеччини, а й і "їхні спільники з Польщі, Угорщини та багатьох інших місць".