Полторак розповів, скільки "голів полетіло" за Калинівку

За пожежі і вибухи на військових складах притягнули до відповідальності понад 40 осіб, серед них і генералів та полковників

Про це в інтерв'ю "ВВС" заявив міністр оборони Степан Полторак, передає Depo.ua.

"Механізм такий – після кожної такої події я відправляв групу інспекції з Військової служби правопорядку, досвідчених офіцерів. Вони розслідували передумови... По всіх подіях було покарано понад 40 людей. 80% з них – це старші та вищі офіцери: генерали, полковники. Когось з генералів звільнили", - сказав він.

Водночас Полторак не назвав винного у вибухах в Калинівці.

"Це (хто винен, – ред.) має сказати прокуратура, рішення суду поки що немає. По розслідуванню Міноборони, до відповідальності притягнуто більше десяти осіб", - сказав він.

За словами міністра, після Калинівки всі склади, бази і арсенали перевели на посилену охорону і провели роботу з будівництва сховищ для боєприпасів.

"Величезна проблема у тому, що після розвалу СРСР основний запас боєприпасів зберігався на ґрунті. Вберегти його дуже важко, адже будь-яка підготовлена диверсійно-розвідувальна група знайде можливість знищити таке сховище.Щоб вирішити проблему, потрібно близько 10 млрд грн, - сказав Полторак.

"Але вже завершилося категорійне проектування всіх баз і арсеналів. З наступного тижня (23 квітня. - Ред.) ми приступаємо до перемовин про початок будівництва на трьох основних базах підземних сховищ. Там боєприпаси будуть зберігатися не тільки від диверсійних груп, але і від повітряного удару. Ця робота пріоритетна, на підтримання живучості баз у цьому році передбачено 500 млн грн", - зазначив він.

Нагадаємо, ввечері 26 вересня сталися вибухи боєприпасів на військових складах Збройних сил України поблизу міста Калинівка. Горів 48-й арсенал ЗСУ.

27 вересня СБУ кваліфікувала вибухи в Калинівці як диверсію.

За даними місцевої влади, у результаті вибухів ніхто не загинув, проте є постраждалі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #вибух