Полторак оголосив чотири головні завдання реформи ЗСУ

Міністр оборони України Степан Полторак уточнив основні завдання оборонної реформи на найближчу перспективу

Про це Полторак заявив за підсумками засідання Комітету реформ Міністерства оборони та Збройних Сил України, передає Depo.ua з посиланням на пресслужбу відомства.

Так, Полторак доручив Міжвідомчій робочій групі з питань проведення оборонного огляду забезпечити організоване проведення оборонного огляду на засадах спроможностей, із використанням можливостей Спільної робочої групи Україна — НАТО з питань воєнної реформи високого рівня.

Перше — до 30 вересня 2019 року подати до Ради національної безпеки і оборони України висновки з оцінки безпекового середовища на середньострокову перспективу, інформацію про досягнення стратегічних цілей за результатами реформування, оцінку стану Збройних Сил України. Також у тримісячний строк після завершення оборонного огляду подати до РНБО звіт про результати його проведення, а у чотирьохмісячний термін після затвердження нової Стратегії національної безпеки України та за результатами проведення оборонного огляду, подати на розгляд уряду проект Стратегії воєнної безпеки України.

Друге — заступникам Міністра оборони України, згідно з розподілом обов’язків, доручено забезпечити прямі закупівлі Міністерством оборони продукції (робіт, послуг) оборонного призначення за імпортом та впровадження інфраструктурних проектів. Зокрема, до 20 грудня 2019 року — створити єдиний закупівельний орган Міноборони для закупівлі озброєння, військової техніки, матеріальних ресурсів і послуг для Збройних Сил, та розробити до 29 листопада 2020 року проект автономної військової бази на Сході України та військово-морської бази на узбережжі Азовського моря.

Також керівному складу оборонного відомства треба буде забезпечити ефективну взаємодію з Міністерством закордонних справ, Мінінформполітики, Міністерством з питань тимчасово окупованих територій, Мінветеранів, Служби зовнішньої розвідки та Служби безпеки України для захисту національних інтересів.

Третє — Генеральному штабу Збройних Сил України доручено до 20 грудня 2019 року завершити реорганізацію та розпочати злагодження підрозділів Генерального штабу Збройних Сил України в нових штатних структурах. До 31 жовтня 2020 року — завершити заходи щодо трансформації системи об’єднаного керівництва силами оборони та військового управління у Збройних Силах України згідно з основними принципами, а також, за результатами оборонного огляду — унормувати структуру, порядок розроблення та затвердження Плану оборони держави.

Четверте — Генеральному штабу Збройних Сил України спільно з Міжвідомчою робочою групою з питань проведення оборонного огляду під час оборонного огляду провести аналіз спроможностей Міноборони, Збройних Сил та Державної спеціальної служби транспорту, забезпечити позбавлення від надлишкових і застарілих спроможностей та першочерговий розвиток бойових спроможностей.

Також Міністр оборони України доручив Генеральному штабу ЗСУ до 20 червня 2020 року трансформувати систему морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України відповідно до принципів НАТО.

Полторак наголосив, що головним завданням для Міноборони та ЗСУ, а також для сил безпеки і оборони в цілому, було і залишається завдання із захисту територіальної цілісності країни.

Нагадаємо, за словами Полторака, протягом 2014–2019 років Збройним силам України поставлено понад 11,9 тисяч основних зразків озброєння і військової техніки та близько 1,4 мільйонів одиниць засобів ураження.

За словами міністра оборони Степана Полторака, грошове забезпечення особового складу ЗСУ порівняно з 2014 роком зросло у середньому в 3–4 рази.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook