Польський консул формально покаявся у МЗС України за критику Бандери, - нардеп

Міністерство закордонних справ України провело бесіду з генеральним консулом Польщі у Львові Вєславом Мазуром через його висловлювання щодо голови проводу ОУН Степана Бандери
Depo.Влада
8 листопада 2016 17:20
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє  на своїй Facebook-сторінці  повідомив народний депутат Олег Мусій, який вимагав визнати Мазура персоною нон ґрата в Україні, передає Depo.ua.

За даними ЗМІ, 21 вересня під час засідання комісії польського Сейму у справах еміграції та зв’язків із поляками за кордоном він сказав, що коли третій президент України Віктор Ющенко визнав Бандеру героєм, як і УПА, то він дивувався, "як може бути бандит героєм?". На думку Мазура, українці ще мало обізнані з історією і їм треба показувати "ті всі злочини, які зробили ці люди".

"На мою вимогу оголосити генерального консула Республіки Польща у Львові Вєслава Мазура персоною нон ґрата в Україні за його висловлювання щодо Степана Бандери, МЗС провело з ним "виховну бесіду", - повідомив Мусій.

За словами нардепа, консул визнав свою неправоту і запевнив, що антиукраїнська риторика більше не повториться із суттєвою приміткою – не залежно від його переконань.

"МЗС відслідковує його дії і заяви, щоб визначити чи доцільно Мазура затверджувати генконсулом Польщі у Луцьку", – поінформував Мусій.

Парламентар додав, що МЗС "забракло духу по справжньому поставити на місце дипломата, який явно зарвався" через острах ескалації у відносинах та "аналогічної відповіді".

Нагадаємо, що Мазур із кінця жовтня 2015 року є генеральним консулом Польщі у Львові, зараз він претендує на посаду генерального консула Польщі у Луцьку.

 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада