Польща "приєднала" Львів і Вільнюс: Садовий викликав консула "на килим"

У Польщі випустили плакат кампанії "Пробіг незалежності", з картою країни, яка включає в себе Львів, Вільнюс і частини території Білорусі
Depo.Влада
19 жовтня 2015 14:19
ФОТО: depo.ua

Про це в "Фейсбуці" написав польський активіст Вітольд Юраш, передає depo.ua

"Якщо мова йде про те, що Польща повинна мати інші кордони, ніж зараз, то організатори кампанії працюють на користь Росії", -  написав він.

За його словами, такі плакати висять у Міністерстві закордонних справ Польщі

За даними видання Ruposters, громадська кампанія "Пробіг Незалежності" Проводиться За підтримки віце-президента партії "Громадянська платформа", мера Варшави Ханни Гронкевич-Вальц, а також польського видання Gazeta Wyborcza і банку PKO BP, яка працює в тому числі і в Україні.

Плакат демонструє карту країни зразка 1918 року на яку контурами нанесені сучасні обриси Польщі. Організатори кампанії підкреслюють, що це зроблено навмисно, щоб проілюструвати підпис "1918 - 2015".

Польща "приєднала" Львів і Вільнюс: Садовий викликав консула "на килим" - фото 1

Мер Львова Андрій Садовий запросив Генерального консула Республіки Польща у Львові для з’ясування офіційної позиції Варшави.

"Запросив Генерального консула Республіки Польща у Львові для з’ясування офіційної позиції Варшави щодо цього неподобства. На жаль серед партнерів акції, яка приєднала на своїх рекламних матеріалах Львів та Вільнюс до Польщі, і мерія Варшави, і банк PKO B.P., який працює в Україні, і глибоко шанована мною Gazeta Wyborcza", -  написав він.

За його словами, організатори марафону у Варшаві поступили або немудро, або з чіткою провокативною метою.

"Як би відреагували поляки, якби німці бігали свої марафони з картами ІІІ Рейху включно з Вроцлавом та Щеціном? Чи може нам в підручниках з географії включати лемківські землі до Сяну? Дружба дружбою, але таке пропускати категорично не можна", - обурився Садовий

Також мер Львова очікує реакції МЗС.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада