Польща припиняє малий прикордонний рух із Україною

Із 4 липня Польща призупиняє малий прикордонний рух із Україною, причина такого кроку - нове законодавство, нещодавно ухвалене Сеймом республіки
Depo.Влада
1 липня 2016 15:03
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на  прес-центр Держприкордонслужби України.

"Відповідно до дипломатичної ноти Міністерства закордонних справ Республіки Польща з 04 липня 2016 року буде призупинено малий прикордонний рух між Україною та Польщею в частині, що стосується в’їзду та перебування на території Польщі мешканців прикордонних районів України, у яких є дозволи, видані відповідними органами Республіки Польща", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що польська сторона призупиняє застосування статті 3 пункту 1 Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про правила місцевого прикордонного руху (затверджено Постановою КМУ N139 (139-2009-п) від 25.02.2009).

"Відповідно до цього, в ніч з 03 на 04 липня 2016 року з 01:00 за київським часом громадяни України, які перетинали кордон з Польщею за спеціальними дозволами в рамках малого прикордонного руху, зможуть перетнути кордон тільки на загальних підставах та документах визначених польською стороною (паспортні документи та віза)", – зазначає він.

"Просимо врахувати дану інформацію перед плануванням поїздок за кордон зазначеній категорії громадян", – сказано в тексті.

Водночас в МЗС України зазначили, що дія угоди між Україною і Польщею призупиняється менше, ніж на місяць і буде відновлена 2 серпня 2016 року"За інформацією МЗС Польщі, призупинення дії угоди пов'язане як з проведенням саміту НАТО в Варшаві 8-9 липня на рівні президентів, так і зі світовими днями молоді", -  пояснила речник МЗС України Мар'яна Беца.

Нагадаємо, 25 червня 2015 року польський Сейм проголосував за внесення змін до закону про місцевий прикордонний рух з Україною, який передбачає розширення зони руху на кілька населених пунктів і введення деяких спрощень для українців.

 Більше новин політики читайте на Depo.Влада