Польща, Литва та Україна оприлюднять заяву про "спільну трагічну історію"

Cпікер Ради Андрій Парубій запропонував підготувати спільну заяву України, Польщі і Литви з оцінкою трагічних подій, які сталися на цих землях у ХХ столітті
Depo.Влада
31 серпня 2016 15:57
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив під час брифінгу голів парламентів європейських країн у Варшаві, передає depo.ua з посиланням на прес-службу Ради.

"Війна призвела до мученичеських жертв поляків, українців, литовців. Немає сумнівів, що той самий агресор, який спричинив загибель багатьох українців, поляків і литовців, так само сьогодні з тим самим імперіалістичним мотивом проводить атаки і агресивну політику по відношенню до України. Впевнений, якщо ми повернемось до традиції давати спільну оцінку, до традиції шукати і визначати джерело загроз для наших держав, то і Польща, і Литва, і Україна стануть сильнішими і потужнішими, зможуть подолати непорозуміння і розбіжності, які виникали в історичних дискусіях", - заявив Парубій.

Очільник парламенту додав, що голови парламентів цих трьох країн погодилися підготувати спільну заяву на зазначену тему до 17 вересня

Нагадаємо, у червні глави церков, колишні президенти України та відомі державні і громадські діячі, інтелектуали направили звернення до суспільства і державного керівництва Польщі із закликом утриматися від порожніх політичних заяв з приводу минулого, які можуть використовувати треті сили для загострення польсько-українських відносин. Замість окремих національних актів, вони запропонували повернутися до традиції спільних двосторонніх державних відозв і разом встановити єдиний День пам'яті жертв польсько-українського конфлікту під час і після Другої світової війни.

Однак 7 липня верхня палата парламенту Польщі - Cенат, визнала Волинську трагедію геноцидом. 22 липня те саме зробив Сейм.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада