ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Польща і Україна домовилися про вивчення польської мови в Україні

Польща та Україна підпишуть декларацію, що гарантуватиме права польської меншини в Україні на вивчення польської мови, у ній буде прописано основні напрями виконання мовної статті закону "Про освіту" для українських шкіл, у яких навчання ведеться польською мовою

Depo.Влада
17 жовтня 2017 23:57
ФОТО: depo.ua

Про це було повідомлено на спільній конференції у Києві міністрів освіти України Лілії Гриневич та Польщі Анни Залевської, передає Depo.ua із посиланням на "Польське радіо".

Керівники відомств наголосили – розмови були нелегкими, але ефективними. Протягом кількох днів Польща та Україна підпишуть декларацію про навчання меншостей.

Міністр Гриневич зазначила, що відомство планує поступово збільшувати у таких школах частку предметів, що вивчається українською мовою. За попередньою пропозицією української сторони, у старшій школі частка вивчення предметів українською має складати 60%.

"Ми розуміємо важливість для України утвердження української мови як державної, у Польщі ми також багато уваги приділяємо розвитку нашої мови. Однак у нас є двосторонні домовленості. Має бути гарантія, що певна частина предметів буде вивчатися польською", – наголосила міністр освіти Польщі.

Гриневич повідомила, що більш детальні формулювання будуть виписані у профільному законі "Про загальну середню освіту", а також у підзаконних актах Кабінету міністрів.

Нагадаємо, що раніше міністр освіти і науки Лілія Гриневич допустила збільшення кількості предметів у школах мовами національних меншин.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада