Половина українців не знають своїх кандидатів-мажоритарників

Близько 47,2% виборців не знають кандидатів в народні депутати, які на виборах 26 жовтня балотуються по мажоритарних округах
Depo.Влада
22 жовтня 2014 15:16
ФОТО: depo.ua
Половина українців не знають своїх кандидатів-мажоритарників
Половина українців не знають своїх кандидатів-мажоритарників

Про це свідчать дані загальнонаціонального дослідження громадської думки населення України, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва» спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 9 по 18 жовтня 2014 року, передає ДеПо з посиланням на УНІАН.

Директор фонду «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва» Ірина Бекешкіна зазначила, що на питання: чи «Знаєте Ви кандидатів в народні депутати по Вашому виборчому округу?» 47,2% опитаних відповіли, що не знають нікого, а усіх знають лише 5,4% респондентів, багатьох знають - 12,1%, декількох - 23,3%.

За її словами, в жовтні 2012 року, тобто на минулих парламентських виборах, коли Україна повернулася до змішаної системи виборів, не знали жодного кандидата у своїх округах тільки 36,3% опитаних.

Бекешкіна також повідомила, що, згідно з даними опитування, 15,9% респондентів остаточно вирішили, за якого кандидата у своєму окрузі голосувати, ще 18,3% опитаних зазначили, що вирішили, але не остаточно. Взагалі не визначилися - 54,8%.

«Тобто, як голосуватимуть в мажоритарних округах - ситуація дуже невизначена», - констатувала Бекешкіна.

За її словами, багато виборців проголосують за кандидата, який висунений тією ж партією, за яку вони проголосують за партійними списками.

Також, за словами Бекешкіної, дослідження показало, що зараз «небагато людей, які готові голосувати за гроші». Згідно з результатами опитування, готові голосувати за гроші 21% респондентів (у жовтні 2012 таких було 31,8%).

Вона зазначила, що знайдені «вишуканіші способи для того, щоб підкупити виборців, і вони здійснюються в непрямій формі». За її словами, нерідко в округах кандидати вдаються до політичних маніпуляцій, тобто, в округах є випадки, коли кандидати-самовисуванці прикриваються нібито підтримкою партій, зокрема, партією «Блок Петра Порошенка» або «Народний фронт».

Раніше ДеПо повідомив, як українці можуть дізнатися імена кандидатів-мажоритарників у своїх округах.