Більшість росіян не вірить Путіну щодо українців

Лише 46% громадян Росії розглядають росіян і українців як один народ, а загальна увага росіян до українських подій за останні місяці знизилася і повернулась до рівня січня 2014 року
Depo.Влада
5 жовтня 2015 15:46
ФОТО: depo.ua
Більшість росіян не вірить Путіну щодо українців
Більшість росіян не вірить Путіну щодо українців

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на результати опитування "Левада-центр" (18 - 21 вересня).

Повідомляється, що 43% респондентів стежать "дуже уважно" і "досить уважно" за подіями в Україні, а навесні 2014 року "пильна увага" до українців фіксувалася більш ніж у двох третин опитаних.

Негативне ставлення жителів України до Росії в цілому завжди було нижче, ніж негатив росіян до України, однак до 2015 року показники зрівнялися: 34% проти 33% у вересні 2015. 

Половина росіян більше не вважає себе з українцями "одним народом" - фото 1

Крім того, росіяни бачать майбутнє з Україною без віз і митниць (59%). А думка жителів України представлена двома позиціями: 46% опитаних виступають за закриті кордони, 45% - хотіли б жити без кордонів і віз.

Кожен другий росіянин (51%) вважає, що Росія повинна берегти власні економічні і політичні інтереси по відношенню до пострадянських держав, але не втручатися у внутрішні справи сусідів. Число респондентів, які поділяють думку про необхідність утримувати Росією будь-якими засобами під своїм контролем колишні республіки СРСР, зросла з 23% до 35% за рік, однак більша частина населення (49%) не вважає таку політику керівництва країни бажаною.

Лише 46% громадян Росії розглядають росіян і українців як один народ. Таким чином, позиція єдності Росії і України як у територіально-державному (об'єднання країн), так і в етнокультурному (один народ) плані, не є загальною.

У 87% росіян зберігається негативна оцінка до нинішнього керівництва України. А більш ніж у двох третин опитаних (63%) ставлення до жителям України залишається позитивним.

Половина росіян більше не вважає себе з українцями "одним народом" - фото 2

Рівень підтримки окупації Криму залишається незмінним - більше 80% росіян схвалюють це рішення. Крім того, в цілому фіксується зниження антизахідних настроїв серед населення.

Як відомо, президент Росії Володимир Путін раніше неодноразово заявляв, що росіяни і українці - це один народ.

Більше новин про політику читайте на  Влада.depo.ua