Політв’язень-утікач Ільченко: ФСБ хотіла "повісити" на мене управління "Правим сектором"

Бувший кримський політв'язень Юрій Ільченко розповів, що Федеральна служба безпеки Росії хотіла, щоб він підписав зізнання в "координуванні Правого сектору"
Depo.Влада
17 серпня 2016 14:00
ФОТО: depo.ua

Про це він розповів в інтерв'ю "Українській правді", передає depo.ua.

"Допитували мене у кабінетах Севастопольського ІТТ (СОІТТ). Там мені сказали, що моя доля вже вирішена, і я в будь-якому випадку сидітиму 10-20 років десь у Магадані – але в мене є шанс сидіти добре й якомога менше: не 20, а 10 і в набагато кращих умовах.

Для цього я маю підписати "явку з повинною", договір про співпрацю, розповісти все про свою діяльність і підписати ще кучу всього на себе – наприклад те, що я "є координатором "Правого сектору" у Севастополі, а краще у всьому Криму", або хотів підірвати пам'ятники Леніна тощо.

Я відмовився будь-що підписувати й наполягав на тому, щоби про мій арешт сповістили найближче українське консульство в Ростові-на-Дону", - розповів Ільченко.

За його словами, 28 липня 2016 року ФСБ вигадало йому ще одну статтю – цього разу 280 (публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності) за перепост зі сторінки Дмитра Яроша.

Нагадаємо, 16 червня підозрюваний Федеральною службою безпеки Росії в екстремізмі викладач іноземних мов Юрій Ільченко втік з-під домашнього арешту в окупованому Криму.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада