Хто вигадав креатив, яким годують нас з білбордів. Усі технологи цих виборів

Depo.ua вирішив дізнатися, яких політтехнологів обрали провідні політичні сили для перемоги на місцевих виборах
Depo.Влада
25 жовтня 2015 07:15
ФОТО: depo.ua
Хто вигадав креатив, яким годують нас з білбордів. Усі технологи цих виборів
Хто вигадав креатив, яким годують нас з білбордів. Усі технологи цих виборів

БПП "Солідарність"

Головний слоган: "Зберегти країну", "Обирай мир"

Головним креативником кампанії БПП "Солідарність" на даний момент є народний депутат, але від "Народного Фронту" - Вікторія Сюмар. Сюмар – це пряма креатура секретаря РНБО Олександра Турчинова. Цікаво, що в ЗМІ писали, що Сюмар сама очолить штаб БПП, але в результаті вибір Порошенка зупинився на кандидатурі свого старого друга – заступника голови фракції БПП у Верховній Раді Ігоря Кононенка.

Утім, її діяльність стосується лише загального фону кампанії, а на місцевому рівні кандидати та осередки часто застосовують якісь свої технології. Також слід відзначити, що є група піар-радників і навколо президента персонально, які до цієї кампанії мають дуже побіжне відношення. Мова йде про радника президента та одного з головних його райтерів Олега Медведєва, а також Ігора Гриніва. Останній – один з головних ідеологів Порошенка. Теза: голосуйте за Порошенка в першому турі, бо другий тур Україна може не пережити через війну – саме його творіння.

Хто вигадав креатив, яким годують нас з білбордів. Усі технологи цих виборів - фото 1

"Батьківщина"

Слоган: "Порядок. Справедливість. Батьківщина"

На Юлію Тимошенко зараз працює кілька розкручених політтехнологів. Йдеться, зокрема, про голову Агентства моделювання ситуації Віталія Балу та політолога, голову аналітичного центру "Гардарика" Костянтина Матвієнка, якого називають головним креативщиком в "Батьківщині". Також не варто забувати про нинішнього міністра молоді та спорту Ігоря Жданова, який, щоправда, сам майже не бере в кампанії участі через брак часу, але делегував своїх помічників. Зокрема, у штабі працює його радник в міністерстві Павло Булгак

Втім, загалом варто враховувати, що всі основні питання в кінцевому результаті все рівно вирішує одна єдина людина – Юлія Тимошенко.

Хто вигадав креатив, яким годують нас з білбордів. Усі технологи цих виборів - фото 2

"Опозиційний блок"

Слоган: "Мир. Стабільність. Відродження"

На "Опозиційний блок" на цих місцевих виборах, як і раніше продовжує працювати американський політтехнолог, відомий багаторічною роботою на Віктора Януковича, Пол Манафорт. Варто зазначити, що Манафорт – це креатура екс-голови Адміністрації президента Януковича Сергія Льовочкіна. У кулуарах розповідали, що саме Льовочкін зробив ставку на американського спеціаліста після Майдану. І не прогадав: той приніс представникам "п’ятої колони" фантастичних 10 пунктів.

Втім, не Манафортом єдиним. Іншою групою впливу – зокрема, називають Ріната Ахметова – у "Опозиційний блок" заведено російського політтехнолога Олексія Ситнікова, відомого в Україні роботою з Тимошенко (він, зокрема, називає себе творцем легендарної коси). У Росії Ситніков у 90-х роках працював на кремлівські проекти і, зокрема, на тодішнього президента РФ Бориса Єльцина, а пізніше був радником голови Сбербанку Росії Германа Грефа. 

Також на Дніпровщині з сім'єю Вілкулів, подейкують, співпрацює відомий політтехнолог Тарас Березовець. Зокрема, його люди нібито допомагають Олександру Вілкулу на мерській кампанії у Дніпропетровську, а також Юрію Вілкулу, який балотується на мери Кривого Рогу. Також з Вілкулом працює політолог, керівник центру "Третій Сектор" Андрій Золотарьов.

Хто вигадав креатив, яким годують нас з білбордів. Усі технологи цих виборів - фото 3

"Самопоміч"

Слогани: "Візьми і зроби", "Не політики, а люди"

А от на "Самопоміч" та Андрія Садового працюють закордонні спеціалісти. Зокрема, мова йде про поляка Пьотра Тимоховича, який відомий кількома вдалими кампаніями у Речі Посполитій. Зокрема, у 2011 році він провів в польський Сейм абсолютно нікому невідомий "Рух Палікота", який за рахунок радикальних закликів набрав 9,94% голосів виборців, отримавши третє місце у головному законодавчому органі країни. Також на рахунку Тимоховича успішний політпроект на початку 2000-х у вигляді партії нині покійного Анжея Леппера – популіста та скандального діяча, який очолював "Самооборону республіки Польща".

Хто вигадав креатив, яким годують нас з білбордів. Усі технологи цих виборів - фото 4

"Радикальна партія"

З одного боку, Олег Ляшко – сам собі режисер. Втім, серед "радикалів" є й інші креативники. Зокрема, йдеться про голову київської організації РПУ Марка Греся, який протягом багатьох років працював на телебаченні. Також варто згадати про екс-очільника Комітету виборців України Ігоря Попова, який також бере безпосередню участь у кампанії. Окрім того, з "радикалами" давно співпрацює політолог Анатолій Луценко, який свого часу працював на Давіда Жванію.

Хто вигадав креатив, яким годують нас з білбордів. Усі технологи цих виборів - фото 5

"УКРОП"

Слогани: "Час змінити мера", "Конкретний результат"

Головним технологом "УКРОП" у Києві є відомий політтехнолог Сергій Гайдай. Серед сторінок його біографії робота на НДП під час парламентських виборів у 1998 році. Також Гайдай працював у передвиборчому штабі Віктора Ющенка під час парламентських виборів 2002 року та президентських виборів 2004 року. Тоді, до речі, він напряму співпрацював з Петром Порошенком, який фактично очолював той штаб.

Попрацював він і в Росії – зокрема, вів до Держдуми Ірину Хакамаду у 2003 році. Також на його рахунку заведення до Київради часів Черновецького "Громадського активу Києва" - проекту олігарха Василя Хмельницького. Протягом довгого часу Гайдай працював на Миколу Катеринчука. Зокрема, у 2008 році він вів мерську кампанію Катеринчука у Києві, однак тоді це завершилося програшем.
Щоправда, нинішню кампанію в Києві навряд чи можна записати в актив відомому політтехнологу. Проект альтернативної мерії, запропонований Гайдаєм, міг би спрацювати, якби Геннадій Корбан почав кампанію хоча б за півроку до виборів. А так – величезні кошти пішли в нікуди. Також в Києві неоднозначно сприйняли ще одне ноу-хай Гайдая – чорно-білі білборди з зображення Корбана. 

Крім того, з Корбаном в Києві працює відомий український журналіст Дмитро Сіманський (Крикун), якому доводиться підчищати ляпи команди Гайдая. Сіманський вдало забезпечував інформаційний супровід Корбана в Чернігові, вдало акцентуючи увагу громадськості на проколах його опонентів. Власне, цим займається і на теперішніх виборах.  Цікаво, що у київському штабі "УКРОПа" також був помічений відомий соціальний психолог Олег Покальчук, який неодноразово брав участь у мозкових штурмах.

Варто зауважити, що у регіонах діють автономні штаби, у яких працюють свої спеціалісти. Так, на Бориса Філатова у Дніпропетровську працює політтехнолог Дмитро Касьянов, який ще влітку працював на довиборах у Чернігові на кандидата від Блоку Петра Порошенка Сергія Березенка, який переміг "укропівця" Корбана. Цікаво, що у Дніпропетровській області у "УКРОП" та "Відродження" діє спільний штаб.

Хто вигадав креатив, яким годують нас з білбордів. Усі технологи цих виборів - фото 6

"Відродження"

Слогани: "Мир, реформи, процвітання", "Час відроджувати країну"

Окрім кооперації зі штабниками "УКРОПу" у "Відродженні" працюють різні команди технологів, які діють автономно одна від іншої. Наприклад, київський штаб "Відродження" очолює Дмитро Фіщенко, який працював у штабі Ющенка у 2004 році. Також у "Відродженні" нібито працює журналіст та піарник В’ячеслав Калугін, який свого часу мав відношення до Федерації роботодавців України, яке має відношення до олігарха Дмитра Фірташа.

Хто вигадав креатив, яким годують нас з білбордів. Усі технологи цих виборів - фото 7

"Рух за Реформи"

Слогани: "Справжні реформи гарантуємо", "Еволюція київської влади. Ера Думчева", "Прибрати зайвих, покарати винних"

Київським проектом "Рух за Реформи" та кандидатом в мери від цього проекту Серієм Думчевим займається Михайло Подоляк – екс-головред сайту "Обозреватель". Цікаво, що під час запрошення Януковича пулу журналістів-телевізійників на чолі з Савіком Шустером та Євгеном Кісельовим до себе у Межигір’я, єдиним хто вибивався з цієї концепції запрошених був саме Подоляк. Пояснюється це просто: Подоляк був одним з тих, хто активно працював на режим Януковича. Зокрема, він мав відношення до намагань відбілити одіозного Юрія "Єнакієвського" Іванющенка. Також, якщо вірити ЗМІ, Подоляк був радником Сергія Львочкіна, а на парламентських виборах 2012 року фактично був "смотрящим" за мажоритарними округами в Києві.

Штабною роботою у "РзР" займається Михайло Наконечний, відомий тим, що його під час парламентських виборів-2012 звинувачували у фальсифікаціях на користь Віктора Пилипишина на окрузі №223 у Києві. Цікаво, що у списках "РзР" до Київради знайшлося місце дружині політолога Олексія Голобуцького - Анні. Щоправда, достеменної інформації щодо роботи Голобуцького у кампанії цього політпроекту немає.

Хто вигадав креатив, яким годують нас з білбордів. Усі технологи цих виборів - фото 8

"Наш Край"

Слогани: "Украина начинается с родного края"

Цей проект ведуть миколаївські політтехнологи, співзасновники компанії K&K GROUP Гнат Коробко та Олександр Копил, які до того ж є депутатами Миколаївської міської ради від "Народного фронту". До речі, ці політтехнологи також брали участь у президентській кампанії Арсенія Яценюка у 2010 році, а також вели парламентську кампанію Наталії Королевської "Україна – Вперед!" у 2012 році.

Хто вигадав креатив, яким годують нас з білбордів. Усі технологи цих виборів - фото 9

"Рішучі громадяни"

Слогани: "Народна люстрація. Вичистимо владу від сміття", "Києву потрібен план Б", "План Берези - останній шанс Києва"

На початках виборчої кампанії в Києві в команді Борислава Берези були політтехнологи з оточення Коломойського. Однак зараз у ЗМІ з’явилася інформація про те, що Березу нібито консультує донька покійного політтехнолога Юрія Левенця – Євгенія. Варто зазначити, що у 2013 році Євгенія була помічена у Севастополі на довиборах у ВР разом з тодішнім кандидатом та олігархом Вадимом Новинським, але більше особливо ніде не світилася. До речі, радити Березі вона почала ще минулого року, під час стрімкого злету політичної кар'єри кандидата в мери Києва.

Також у команді Берези працює технолог-"технар" Владислав Роговець, який виділяється тим, що мало не кожен свій крок перевіряє за допомогою фокус-груп та опитувань. Також на кандидата в мери працює журналіст і політолог Євген Магда.

"За конкретні справи"

У партії сімейства Герег, яке зараз активно "засіває" Хмельницьку область, є свій доморощений політтехнолог. Мова йде про нардепа Андрія Шиньковича, якого називають людиною власників мережі будівельних супермаркетів "Епіцентр". До речі, сам Шинькович з 2012 року є заступником голови ТОВ "Епіцентр К". Враховуючи, його багату біографію - свого часу він навіть встиг попрацювати інструктором Інституту нетрадиційної медицини – і досвід роботи з медіа під час керівництва прес-служби Вінницької обласної ради та Вінницької ОДА, вочевидь, Гереги вирішили зробити з цієї довіреної особи штатного політтехнолога.

"Єдність"

У партії Олександра Омельченка, що йде по Києву, у виборчому штабі панує сімейний дуумвірат. Фактично, головним політтехнологом цього проекту називають Костянтина Ялового. Він – син колишнього секретаря Київради (1996-2006 роки) Володимира Ялового. Костантин також встиг попрацювати в Оболонському районі на посту керівника апарату РДА. Але найголовніше – він також обіймає "посаду" зятя Віктора Пилипишина, який власне і є головою передвиборчого штабу "Єдності".

"Прості люди" та "Народний контроль"

Іноді бувають випадки, коли фронтмени тих чи інших проектів автоматично є і політтехнологами. Щоправда, чи є така ідея вдалою – питання риторичне. Але доводиться констатувати, що лідер "Простих людей" Сергій Каплін та голова "Народного контролю" Дмитро Добродомов - самі собі політтехнологи.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада