Поліція відкрила провадження через фальшивий злам е-декларування

Національна поліція відкрила кримінальне провадження у справі з фальсифікацією зламу системи електронного декларування
Depo.Влада
4 жовтня 2016 18:55
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила голова Ради ГО "Громадський люстрацiйний комiтет" Олександра Дрік у  "Фейсбуці", передає Depo.ua.

"Ми місяць цього від них вимагали. Але розслідування розпочате не за фактом підробки і службового підроблення (ст. 358 і 366 КК), а за фактом несанкціонованого втручання (ст.361 КК). Тобто в Нацполіції не захотіли розслідувати злочин, з яким пов'язаний соратник Авакова Антон Геращенко, і тому придумали розслідувати те, чого ніколи не було?", - написала Дрік.

Вона зазначила, що у заяві, надісланій народним депутатом Павлом Костенком, чітко вказано і надано докази вчинення посадового злочину невстановленими співробітниками державного підприємства "Українські спеціальні системи", які видали справжній цифровий підпис, що дозволив розмістити фіктивну декларацію в системі е-декларування.

Таким чином, за словами Дрік, поліція перекваліфікувала справу і "розслідувати незрозуміло що, аби показати процес активної роботи, але так, щоб потрібні люди не постраждали в результаті такого розслідування".

Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що підроблена електронна декларація, подана від імені члена НАЗК Руслана Рябошапки, була підписана повноцінним електронним ключем, що створений державним підприємством "Українські спеціальні системи" (УСС).

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада