Політолог: Справа Гречковського – інструмент тиску на справедливий суд і систему правосуддя

Публічним залякуванням називає справу Павла Гречковського, члена Вищої ради юстиції, політолог Кирило Молчанов

"Хочеш підкорити собі систему – наповни її страхом. Хочеш зробити це максимально ефективно – влаштуй публічну страту, щоб іншим не повадно було інакомислити. Саме на цих принципах ґрунтувався уклад соціуму в побитому, але все ще дуже актуальному романі 1984, саме так діє для залякування наш північний сусід, саме таким чином вирішили підім’яти під себе систему правосуддя в Генеральній прокуратурі", – підкреслює політолог у блозі на Ліга.net.

Одним з таких маніпуляційних інструментів, за словами політолога, стала справа Павла Гречковського, якому сьогодні пред’являють підозри в хабарництві.

"Замість НАБУ, в обов’язки якого якраз і входить контроль над такими чиновниками, за Гречковського чомусь "взялася" Генпрокуратура", – дивується Молчанов.

Крім того, політолог вказує на недосконалість використовуваної доказової бази, в основі якої – тільки свідчення "посередника", які, на думку Молчанова, швидше за все, не доживуть навіть до суду.

"Докази збирають "з коліс": вже після пред’явлення підозр і заяви глави ВРЮ про відсутність доказів для відсторонення Гречковського від обов’язків – у ГПУ заявили, що заарештували частину його майна, у тому числі "майбах". Інших інтриг у справі немає – ні резонансних діамантів, ні кілограмів золота, ні пачок грошей. Хоча навіть якби й були – колишньому бізнесменові набагато легше пояснити, чим держслужбовцю, який останні 10 років сидить на зарплаті у платників податків", – пише політолог.

Коментуючи справу Гречковського, політолог бачить в діях ГПУ: "Бажання поставити під контроль систему прийняття рішень в суддівському корпусі, особливо в контексті майбутнього вступу в силу змін до Конституції, які розширюють повноваження Вищої ради юстиції".

Раніше генпрокурор Юрій Луценко повідомив про викриття одного з членів Вищої ради юстиції. Той, за словами Луценка, вимагав 500 тис.дол. за незаконне судове рішення.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme