Політичне сміття

Громадянський рух «Чесно» нарахував 60 народних депутатів чинного парламенту, з числа тих, хто голосував за «криваві» закони 16 січня, які рвуться до нового складу Верховної Ради за мажоритарними округами і списками партій
Depo.Влада
1 жовтня 2014 08:00
ФОТО: depo.ua
Політичне сміття
Політичне сміття

Можна багато сперечатися про те, за якими критеріями проводити горезвісну люстрацію. Але люди, які непохитною рукою кинули країну в безодню кривавого протистояння в той момент, коли цього ще можна було уникнути, не мають права залишатися при владі.

Таке обмеження, крім іншого, послабило б шанси справжніх ляльководів цього кривавого протистояння повернутися у велику політику.

Приміром, екс-секретаря РНБО Андрія Клюєва, який очолював «партію яструбів» в оточенні Януковича. Прізвище Клюєва неодноразово згадувалося у свідченнях тих, хто реалізовував план Банкової по силовому протистоянню з Майданом. Саме Клюєва називають автором цього плану ведення бойових дій проти власного народу.

І вже звичайно ніхто інший, крім «наглядача за парламентом» Клюєва, не міг організувати трагікомічну постановку «голосування» за закони 16 січня, що запустила ланцюгову реакцію кривавих подій, яка і привела країну до сьогоднішнього стану.

Сьогодні Клюєв в бігах, але за непрямими ознаками видно, що він свято вірить: недалекий той день, коли до нього повернеться колишня могутність. Спробна куля була запущена напередодні відставки генерального прокурора Махніцького: однією з останніх його дій було прохання до австрійської влади зняти арешт з рахунків Клюєва «з причини недостатньої доказової бази його провини у слідчих органів».

Нове керівництво ГПУ відреагувало вчасно і відкликало «прохання Махніцького».

Тим більше на носі вибори - а в них Андрій Петрович як риба у воді. Держфінмоніторинг зробив боязку спробу заблокувати заставу брата Андрія Клюєва, Сергія, для участі в дострокових парламентських виборах. Однак декілька тижнів потому Центрвиборчком все ж слухняно зареєстрував Сергія Клюєва кандидатом у депутати. Брат - далеко не єдиний потенційний «багнет Клюєва» в парламенті.

За 79-им округом в Запорізькій області йде Володимир Бандуров, ще один фігурант списку корупціонерів і «багнетів диктатури» від громадянської ініціативи «Чесно». Він не тільки сам голосував за диктаторські закони, а й, так само як Сергій Клюєв, був одним із семи «наглядачів» за тим, щоб інші «регіонали» дружно піднімали руки.

Бандуров уважно слухає свого політичного патрона А. Азарова

Така довіра Бандурова пояснюється тим, що він був одним із тих, кого Клюєв буквально «за руку» завів у парламент.

Два роки тому Андрій Петрович особисто комунікував з власниками адміністративного ресурсу на окрузі, щоб створити підопічному «зелений коридор» в парламент. Для цього навіть довелося «переконати» потенційних серйозних суперників притримати електоральні амбіції. Так, від «регіоналів» дуже хотів висуватися по цьому округу глава однієї з місцевих райадміністрацій Сергій Грачов, але після візиту Клюєва йому довелося публічно підтримувати Бандурова. За це, кажуть, його батько отримав право брати участь в дерибані «зелених інвестицій» під патронатом Андрія Клюєва і крилом Бандурова. Втім, такі преференції вже сьогодні «вилазять боком»: прокуратура зайнялася розслідуванням справи про «зелені інвестиції» цілком серйозно.

Взагалі, як свідчать джерела в правоохоронних органах, матеріалів на Бандурова вистачить не на одну кримінальну справу. Нещодавно для нього продзвенів черговий тривожний дзвінок: у кабінеті іншого протеже Клюєва - глави «Енергоатому» Юрія Недашківського - пройшов обшук за підозрою участі посадових осіб НАЕК у змові з представниками комерційних структур «з метою незаконного збагачення». Слідство вважає, що чиновники «Енергоатому» «забезпечили визнання переможцями процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти на суму більше 318 млн грн зазначених суб'єктів підприємницької діяльності, конкурсні пропозиції яких не відповідали вимогам законодавства і не були економічно вигідними для підприємства». У колах, близьких до слідства, в свою чергу, стверджують, що саме глава підкомітету ядерної політики в ВР Володимир Бандуров був сполучною ланкою між Недашківським і «комерсантами».

Ще один подільник Клюєва, глава Енергоатому Ю. Недашківський

І це не кажучи вже про шлейф сумнівних справ, який тягнеться за Бандуровим з часу, коли він входив до наглядової ради «Укрексімбанку», а після був заступником міністра економіки під керівництвом «великих економістів епохи» Цушко і все того ж Клюєва. (Поперли Бандурова з міністерства, до речі, тільки при міністрі Порошенко - того розлютило, що його підлеглий, замість виконання посадових обов'язків, зайнятий власною виборчою кампанією).

Саме ситуація «пан або пропав» змушує Бандурова знову йти в депутати по колишньому виборчому округу, що, в цілому, не характерно для таких як він політичних «парашутистів». Як правило, такі «зальотні гастролери» перелітають з округу на округ, оскільки в їх інтереси не входить довготривала робота з проблемами певного кола виборців, і вони швидко і заслужено отримують репутацію «пустодзвонів».

Бандурову ж, який позбувся високих покровителів і адмінресурсу, доводиться у відчайдушній спробі блефувати і знову пускати пил в очі виборцям, намагаючись зачарувати «модельною» зовнішністю, поставленою мовою і дорогими годинниками.
Найбільш смішно це виглядає, як розповідають, в кабінетах чиновників, які Бандуров відвідує, по старій пам'яті, вимагаючи доступу до адмінресурсу. Оскільки прізвище «Клюєв» втратило колишній флер, там він, в залежності від ситуації представляється то «кандидатурою Порошенка», то «людиною Тігіпка». Очевидці стверджують, що не просто «представляється», а «свердлить напролом», погрожуючи зняттям з посади, мовляв «нагорі вже все вирішено, моя кандидатура затверджена», при цьому жодних доказів не надаючи і гублячись від запитання «чим доведеш?».

Тут потрібно зауважити, що Партію регіонів Бандуров покинув кваплячись, подавши заяву на вихід з фракції якраз 25 липня, коли була розпущена коаліція в парламенті і стало зрозуміло, що дострокових виборів не уникнути. Але це абсолютно не заважає Бандурову бігати у відділення ПР в окрузі і вимагати підтримки.

Колега Бандурова Віктор Пилипишин після зустрічі з виборцями

Таким ось смішним чином обранці колись всесильного Андрія Клюєва, як і інші фальсифікатори і корупціонери з Партії регіонів, намагаються всіма правдами і не правдами пролізти до нового парламенту. От тільки все частіше потрапляють в сміттєві баки.