Політ Шкіряка вимагає службового розслідування, - експерти

Протягом цілого тижня "Зорян-рятувальник" відволікав увагу української громадськості від інших проблем в державі. Зламаний літак, який мав забрати українців з Непалу, політ на чартері з коханою жінкою, а також лежання на злітній смузі у Катманду – такого шоу давно не було. Depo.ua запитав у експертів, чи чекає на Шкіряка відставка, або все завершиться звичайною доганою
Depo.Влада
7 травня 2015 16:36
ФОТО: depo.ua
Політ Шкіряка вимагає службового розслідування, - експерти
Політ Шкіряка вимагає службового розслідування, - експерти

Олексій ГАРАНЬ, політолог, професор НАУКМА: Щодо дами серця Шкіряка має бути проведено службове розслідування

Політ Шкіряка вимагає службового розслідування, - експерти - фото 1

Наші служби виявилися не готовими до дій у екстремальних ситуаціях. Зокрема, ситуація у Непалі показала нашу непідготовленість до реагування на надзвичайні ситуації. Загальна непідготовленість - це не провина Шкіряка, який нещодавно прийшов у службу. Тим паче, виникли питання до Міністерства оборони.

Я знаю Шкіряка по Майдану і до того. Окрім того він часто буває у зоні АТО, і ми разом їздили до Дебальцевого. Але зараз в зв'язку з повідомленнями журналістів щодо дами серця має бути проведено службове розслідування, яке має з'ясувати, чи мала та жінка відношення до виконання професійних обов'язків, чи ні.

Політ Шкіряка та дами серця вимагає службового розслідування - експерти - фото 2

Володимир ФЕСЕНКО, політолог: Рятувальні операції не треба перетворювати на піар

Політ Шкіряка вимагає службового розслідування, - експерти - фото 3

Справа не тільки у Шкіряку. Треба провести розбір польотів по всій ситуації загалом. Питання Шкіряка - це лише частина проблеми. Треба провести відповідні висновки у всій цій ситуації. Як виявилося наша служба з надзвичайних ситуацій не готова до вирішення надзвичайних ситуацій. Немає логістики, продуманих сценаріїв, як діяти у тому чи іншому випадку. Не треба все вирішувати на ходу. Як у випадку з пожежею під Києвом, так і у випадку з Непалом - це має бути справна техніка. Але і тут виникла проблема з літаком.

Одним з уроків цієї історії має стати розуміння того, що не можна подібні операції перетворювати у тему для піару і можливість для поїздки зі знайомими та журналістами. Я думаю, що організаційні висновки мають бути. Чи треба звільняти Шкіряка, чи не треба - це має вирішувати Кабмін, але те, що він має понести покарання, це не викликає сумнівів. Збої в організації операції, звертання уваги на сторонні речі - це є серйозним предметом для критики. На жаль, оцінка цієї операції - незадовільна.

Політ Шкіряка та дами серця вимагає службового розслідування - експерти - фото 4

Віктор НЕБОЖЕНКО, політолог: Або щось трапиться зі Шкіряком, або з ДСНС

Політ Шкіряка вимагає службового розслідування, - експерти - фото 5

Буває так, що дорослі дають дітям погратися сірниками, а самі ідуть в іншу кімнату. В результаті, дуже часто може виникнути пожежа. Майдан привернув велику кількість різноманітних та унікальних людей. І зараз ці люди почали розсідатися на посади. Хтось став міністром внутрішніх справ, хтось - головою ДСНС...

Треба розуміти, що ДСНС - це жорстка організація. І скільки б ми не жартували з Шойгу, в Росії рятувальники - це чи не єдина працююча структура в державі. Все інше - або тоне в океані разом з прапором, чи вибухає та горить. В Україні поєднання оригінальної, незвичайної, нехитро-творчої людини, що є сама собі ньюзмейкером - як Шкіряка разом з ДСНС неминуче викличе різноманітні проблеми. Я думаю, що це лише початок і далі ми ще почуємо про діяльність цієї людини. Поєднання людини-оригіналу з дуже жорсткою напіввійськовою системою має наслідки: або щось трапляється з оригіналом, чи з самою системою. У даному випадку зламався літак...

До речі, оригінальним видався стьоб Авакова, який, мабуть, трішки втомився від "творчості" Шкіряка у МВС та відправив його у ДСНС. Аваков заявив, що Шкіряк є жертвою олігархічного заколоту. Лише подивіться як знижується цінність фірташівських "злодіянь" - вже навіть не Порошенко, чи Аваков, а Шкіряк... Або Аваков знущається над Шкіряком, або - над Фірташем та Льовочкіним. У цьому пост-модерні та драйві складно знайти якісь раціональні зерна. Загалом, Шкіряк - це надзвичайна людина, яка ще дасть "прикурити" і рятувальникам, і міліції.

Політ Шкіряка та дами серця вимагає службового розслідування - експерти - фото 6

Великої аморальності у історії з поїздкою з коханою жінкою я не бачу. Але у такому випадку краще не брати з собою журналістів. Однак Шкіряку, вочевидь, стало нудно на самоті з коханою, от він і узяв журналістів. В результаті це викликало такий резонанс.

Все ж ми чекаємо від людей з Майдану підвищеної моральності, що вони будуть трішки кращі - і Аваков, і Шкіряк. І нас сильно розчаровують їхні дії. На відміну від представників Партії регіонів, які й не приховували того, що вони захопили владу, і про моральність навіть не згадували, від людей, які пройшли Майдан, ми вимагаємо підвищеної совісності. Тому у нас росте хвиля розчарування, а "герої Майдану" цього не відчувають.