Поліція силоміць "доставила" адвокатів Януковича в суд

В Оболонському районному суді міста Києва поліція силоміць завела захисників у справі про державну зраду екс-президента-втікача Віктора Януковича до зали суду

Про це повідомляє Depo.ua.

Так, після чергової перерви, жоден із захисників Януковича, перебуваючи в коридорі суду, не увійшов до зали суду.

Головуючий суддя доручив судовому розпоряднику запропонувати кожному із шести захисників прибути в залу суду, однак результату це не дало.

"Суд ухвалив, у зв'язку із тим, що захисники із адвокатської компанії Aver Lex повторно перешкоджають захиснику Рябоволу прибути в судове засідання, доручити судовому розпоряднику та Національній поліції забезпечити право на захист Віктора Януковича, забезпечити прибуття в судове засідання захисників, у тому числі захисника Рябовола, якому перешкоджають прибути в судове засідання", – наголосив головуючий суддя Владислав Дев'ятко.

Після цього представники Нацполіції силоміць завели адвокатів до зали суду й засідання продовжилося.

Нагадаємо, 1 серпня Оболонський райсуд Києва ухвалив надати Януковичу нового безоплатного адвоката та переніс засідання на 16 серпня на 10:00.

2 серпня суд викликав Януковича на засідання 16 і 17 серпня для участі в судових дебатах.

Сьогодні, 16 серпня, сторона захисту у справі про державну зраду екс-президента-втікача Віктора Януковича блокує судові дебати.

Оболонський райсуд звернувся до правоохоронців задля забезпечення порядку на засіданні, де адвокати влаштували практично балаган.

Крім того, у коридорі суду сталася штовханина за участі адвоката екс-президента-втікача Віктора Януковича Віталія Сердюка та поліцією - його хотіли силоміць вивести із суду.

Перед цим Сердюк заявив, що викликав поліцію в Оболонський райсуд Києва через те, що держзахисник Юрій Рябовол начебто не має право захищати Януковича.

Водночас усі захисники Януковича пишуть заяви "про злочин, який відбувся" в Оболонському райсуді Києва й вимагають відводу колегії суддів.

Довідка: 29 червня 2017 року Оболонський районний суд ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо Януковича. ГПУ підозрює Януковича у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 ("Державна зрада"), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 ("Пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України"), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 ("Пособництво у веденні агресивної війни") Кримінального кодексу України.

Януковичу інкримінують вчинення державної зради 1 березня 2014 року, коли він звернувся з письмовою заявою до президента Росії з проханням використовувати російські війська на території України. Згодом це призвело до втрати Україною Криму та об'єктів держвласності на суму понад 1,080 трлн грн.

Влітку Янукович заявив, що не має наміру більше брати участь в судовому процесі у справі про держзраду і відкликає своїх захисників. Після цього у справі кілька разі змінювалися державні адвокати.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна