Погромник Коханівський: Чому влада має право знести намети під Радою

Потрощене провокаторами-псевдоатошниками приміщення Святошинського суду Києва – це квінтесенція того бардаку, який відбувається у головах багатьох українців

Політичний оглядач
Погромник Коханівський: Чому влада має п…

По-перше, зараз суспільству нав'язується хибна думка, що в Києві судять героя АТО Миколу Коханівського. На судовому засіданні, після якого "оунівці" влаштували погром, обирався запобіжний захід командирові "Добровольчого руху ОУН". Бійці батальйону дійсно знаходяться на фронті, були в найгарячіших точках, проте переважна більшість тих, хто починав з Коханівським, мати з ним справу зараз не хочуть. Також нагадаємо, що у березні 2015-го у батальйоні ОУН стався розкол: частина бійців забажала легалізуватися у складі ЗСУ, що Коханівський сприйняв як зраду.

На сьогоднішній день група підтримки цього "хероя" мізерна, але, мабуть, щось цим людям перепадає з Миколиного столу за участь у провокаціях, якщо вони досі стоять за нього горою.

По-друге, ватага Коханівського, попри наявність у своїй назві абревіатури ОУН, до ОУН має досить побіжний стосунок. Ще рік тому голова організації Богдан Червак відхрестився від погромів, які вчиняє Коханівський у столиці. Тоді він казав: подібні події використовують вороги України, зокрема Москва, яка, як правило, їх анонсує, а потім використовує для пропаганди на своїх телеканалах. Щодо ватажка добробату, який повів активістів із Майдану Незалежності на штурм "штабу Медведчука", то, за словами Червака, той не пов'язаний із Організацією українських націоналістів: "Вони лише використовують назву "ОУН", але ці люди до ОУН не мають жодного відношення. Так з нашою організацією було завжди. Пригадуйте ті ж події Другої світової війни, коли у форму ОУН та УПА переодягалися більшовики і чинили безчинства під маркою ОУН. У наші часи теж такі історії були. Завжди хтось хотів використати абревіатуру "ОУН" для того, щоб дискредитувати національно-визвольних рух, Україну та українців. Те, що відбувається сьогодні, – саме з цієї опери". Він також назвав Коханівського маргіналом, який не становить якоїсь реальної політичної чи суспільної ваги. Тоді ж керманич ОУН на всю країну заявив: за Коханівським стоять фейкові бійці батальйону.

По-третє, запобіжний захід обирається по справі про хуліганство. Нагадаємо, командира "Добровольчого руху ОУН" затримали через бійку між ним і Русланом Качмалою із позивним "Рем". Під час сутички комбат застосував травматичний пістолет. Тобто, Коханівського судять не за якийсь геройський вчинок, а за хуліганство. Як судять "гопників". Від яких наразі його соратники відрізняються хіба тим, що носять однострої, а не спортивні штани фірми Адідас. За кількістю провокацій, які вчинив цей тип, він вже давно "напрацював" на кілька років тюрми. Це і згадані вище погроми восени минулого року, й спроба у силовий спосіб зірвати ходу до 9 травня в Києві, що завершилася блокуванням поліцією офісу ОУН і масштабною бійкою прихильників Коханівського з поліцейськими. Простіше кажучи, де Миколу "посіють", там він і "зійде".

Тепер про те, що діяти з нарваними хуліганами, які косять під патріотів. Мабуть, мало хто сумнівається в тому, що якби у псевдооунівця не було політичного "даху", він би вже давно сів. Тому слід зробити три речі. Перша – після зачистки приміщення суду від загарбників, всі, хто брав участь у безладі, мають відповісти за законом. Якщо цього не зробити, у нас кожен бандит приводитиме свою ватагу, аби та громила суди і погрожувала суддям.

Друге – у нас всі про всіх знають, але лише шушукаються. Знають і про те, хто є "дахом" Коханівського. Звідси питання: скільки потрібно часу Нацполіції і СБУ для припинення діяльності в столиці, ми вже не кажемо про всю країну, дрібних маргінальних груп, які відпрацьовують гроші окремих олігархів і паплюжать своїми вчинками героїв АТО. Якщо силовики відмовляються вичистити країну від провокаторів, значить, вони їх покривають. Події у Святошинському суді стануть лакмусовим папірцем для відповідних органів. Розігнати хуліганів там - це одне, а не дати повторитися подібному - зовсім інше.

Третя річ – безлад, учинений "оунівцями" (?) в суді, дає повне право силовим структурам жорстко і безкомпромісно навести лад з масовими заходами, які використовуються в політичних цілях. Біля Ради сидять такі само діячі, як ті, що захопили суд. Різниця лише в їх командирові. Там Коханівський, тут Семенченко. Не варто боятися суспільного осуду через це. Суспільству вже остогидів той хаос, який твориться в державі під прикриттям ура-патріотичних гасел.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme