Подорожчання газу не вдарить по субсидіантах, - Гройсман

Українці, які отримують субсидії, не відчують підвищення ціни на газ

Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі телеканалу ICTV, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Усі хто на субсидіях сьогодні, вони не відчують цього підвищення ціни… Майже 1 млрд 300 домогосподарств отримують кошти – 600-700 грн за зекономлені кошти минулого періоду. Це означає тільки єдине, що всі, хто будуть економити отримають меншу сплату, а якщо ця економія буде ще більша - отримають ще у зворотному напрямку кошти", - заявив Гройсман.

Він зауважив, що минулого року в Україні налічувалося 6,9 млн субсидіантів.

"Зараз пішов процес оформлення (субсидій - ред.) і всі, хто мав субсидії минулого року, і вони були перепризначені в міжопалювальний період, будуть перепризначені. Тобто ця цифра може сягнути і до 7 млн. І ми до цього готові", - зазначив Гройсман.

Нагадаємо, за словами Гройсмана, уряд понад рік вів переговори з Міжнародним валютним фондом, аби знайти оптимальне рішення і не піднімати ціну на газ для населення.

19 жовтня Кабінет міністрів України ухвалив рішення про підвищення цін на газ для населення на 23,5%. Підвищення ціни на газ було однією з вимог МВФ для продовження співпраці з Україною.

Гройсман заявив, що підвищення цін на газ для українців, що було однією з умов продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом, стало значно меншим за первинні вимоги.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна