Заради чого загинули нацгвардійці під стінами Ради

Минулорічна історія зі жбурлянням гранати під Верховною Радою – яскравий приклад того, до чого призводить політиканство. Страждають від цього звичайні люди

Заради чого загинули нацгвардійці під ст…

Рівно рік тому під стінами Верховної Ради сталася трагедія, коли під час бійки між активістами та бійцями Національної гвардії з натовпу у правоохоронців полетіла граната. Результат: чотири загиблих бійця та 157 людей з тілесними ушкодженнями. Заради чого кров та гибель людей? Варто згадати, що стало передумовою для цих подій. Тоді парламент голосував за зміни до Конституції України щодо децентралізації влади, де був прописаний рядок про "особливості місцевого самоврядування в окремих районах". Це викликало шалений негатив у "зрадофілів", які побачили в цьому рядку путінський "особливий статус для Донбасу". Ситуацією одразу скористалися деякі політики, яким було вигідно підігріти настрої.

Розгляд законопроекту у першому читанні відбувався саме 31 серпня 2015 року. На цей самий день декілька політичних сил ("Свобода", Радикальна партія Олега Ляшка, "Громадська платформа" та УКРОП) організували мітинг під Верховною Радою з метою не допустити прийняття згаданого законопроекту. Піар на крові вийшов на славу. "Свободівці" місили хлопців з Нацгвардії під об’єктивами телекамер. Втім, на гранату, схоже, ніхто серед партії націоналістів не очікував.

Буквально одразу після вибуху був затриманий колишній боєць добровольчого батальйону "Січ" Ігор Дубенко, а також Сергій Крайняк, якого правоохоронці підозрюють у співучасті в скоїнні злочину. Також запобіжний захід у вигляді тримання під вартою отримали ще 18 осіб, переважна більшість з яких були представниками "Свободи". Екс-нардепу Юрію Сиротюку довелося посидіти в СІЗО мало не до місцевих виборів 2015 року, що відбулися у листопаді. Після того як він став депутатом Київради все якось дуже швидко стихло. Уже взимку цю тему вже майже не згадували. Поговорюють, що керівництво "Свободи" пообіцяла лояльність Банковій. Хай там як, але "Свободі", схоже, наразі нема чого боятися.

Події 31 серпня - фото 1

Втім, справа навіть не в цьому. Галас, що був піднятий політиками про "зраду" у змінах до Конституції виявився пустими балачками. По-перше, ніякої особливої зради в документі не було, а була хіба формальна спроба виконання Мінських угод. А, по-друге, скандальні зміни до Основного закону так остаточно прийнятими не були. І про них забули, як прості громадяни, так і всі ляшки-березюки-тягнибоки. І ті і інші давно шукають нових зрад. Але через їх бажання рік тому пропіаритися на шикарній "зрадницькій" темі загинули чотири людини. Як виявилося, абсолютно на порожньому місці…

Події 31 серпня - фото 2

Що ж до кримінальних справ, то тут все теж знаходиться у замороженому стані. Ігор Гуменюк вже рік сидить у СІЗО. Лише в середині серпня Генеральна прокуратура спромоглася направити до суду обвинувальний акт стосовно подій 31 серпня 2015 року. Що чекали слідчі – абсолютно незрозуміло, якщо враховувати, що "свободівці" як фактичні підбурювачі у цій справі не фігурують.

Події 31 серпня - фото 3

Учора, в переддень річниці відбулося чергове судове засідання, на якому було продовжено термін утримання Гуменюка та Крайняка під вартою. Все це вилилося у чергову бійку в залі засідань. Тим не менше вироку у цій справі поки не проглядається, а коли й з'явиться, то стосуватиметься лише рядових виконавців а аж ніяк не замовників чи підбурювачів.

Події 31 серпня - фото 4

Події 31 серпня - фото 5

Події 31 серпня - фото 6

Події 31 серпня - фото 7

Події 31 серпня - фото 8

Події 31 серпня - фото 9

Події 31 серпня - фото 10

Події 31 серпня - фото 11

Події 31 серпня - фото 12

Події 31 серпня - фото 13

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme