Податок на виведений капітал дозволить тіньовій економіці стати недоступною для контролю, - експерт

Пропонована законопроектом про введення податку на виведений капітал рекласифікація по суті є перенесенням непрофесіоналізму фіскалів в корупційні суди

Про це в ході Дискусійного клубу "ДС" заявила глава ради директорів аудиторської фірми "Аксьонова та партнери" GGI Geneva Group International Олена Макеєва, передає Depo.ua.

"Ідеологи ПнВК кажуть, що контролювати фінансовий результат податківці більше не будуть. Але ми ж не говоримо про те, що це не мораторій на податкові перевірки. Вони триватимуть, - зазначає експерт. - Ми говоримо про те, що буде змінюватися об'єкт перевірки. тобто зрозумілий фінансовий результат, який розраховується на підставі доходів і витрат за принципами бухгалтерського обліку, раптом ми замінимо на перевірку кожної окремої господарської операції під мікроскопом. тобто виходить, що фінансовий результат за принципами бухгалтер кого обліку - прозорий, зрозумілий - він не підходить, але давайте повернемося до валових витрат-доходів і будемо дивитися кожну окрему операцію".

Макєєва нагадала, що згідно з пунктом 140-12 відповідного законопроекту повинна проводитися рекласифікація - повинна кодуватися кожна операція, що додасть роботи бухгалтерам.

"На питання навіщо дивитися кожну операцію, відповідають, що українська податкова не готова перевіряти. Так, багато в чому з цим згодна. Але виходить так, що цією рекласифікацією ми, по суті, забираємо той проблемний непрофесіоналізм наших податківців і передаємо в наші корупційні суди, які будуть вивчати, правильно чи неправильно було розглянуто та чи інша господарська операція", - додала експерт.

За її словами, такий підхід вигідний тіньовій економіці і бізнесу, який сьогодні не платить податки.

"І для них це подарунок. Вони зараз інституціалізуються і фактично стають недоступними для контролю", - підкреслила Макєєва.

Нагадаємо, Анатолій Амелін зазначив, що податок на виведений капітал зменшить тиск на бізнес, та пояснив, куди бізнес спрямує звільнений від податків оборотний капітал.

Також він пояснив, що на зростання економіки впливають інвестиції, чистий експорт, споживання і державні витрати.

Олексій Кущ упевнений, що податок на виведений капітал в Україні призведе до дірки в бюджеті, крім того, він додав, що цей податок збільшить бар'єри між великим і малим бізнесом.

Михайло Соколов заявив, що податок на виведений капітал вигідно вирізнятиме Україну серед інших країн.

Олексій Шевнін вирахував, що податок на виведений капітал додасть Україні 2% ВВП.

Тетяна Шевцова заявила про шкоду для України від податку на прибуток.

Олена Макеєва поінформувала, що податок на прибуток в цьому році з урахуванням останнього кварталу принесе в українську казну 90 млрд грн.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme