Як Яценюк плодить електорат "Опоблоку"

Рішення Кабінету міністрів України змусити вимушених переселенців отримувати соцвиплати у тільки в "Ощадбанку" викликає масу емоцій. Але радості за безпристрасність і мудрість політики чинного прем'єра серед цих емоцій чомусь немає
Depo.Влада
3 липня 2015 20:20
ФОТО: depo.ua
Як Яценюк плодить електорат "Опоблоку"
Як Яценюк плодить електорат "Опоблоку"

Якщо раніше переселенці могли отримувати грошову допомогу у будь-якому зручному для них банку, тепер виплати здійснюватимуться тільки через рахунок в ПАТ "Державний ощадний банк України". Відповідно всім, у кого наразі рахунки відкриті в інших банках, доведеться пройти процедуру переоформлення соцвиплат.

330 тисяч сімей переселенців, що отримують допомогу і потребують її переоформлення, "пропустять" через 2 тисячі установ для отримання документів. Як водиться, у якихось буде майже порожньо. В якихось утворяться сотенні черги. Хоча б тому, що процедура попереднього запису через інтернет для більшості відвідувачів є, м'яко кажучи, неоптимальною.

На цьому тлі згадувати про такі дрібниці, як обов'язковий письмовий дозвіл клієнта на розкриття банком інформації, що містить банківську таємницю щодо такого рахунку, чи можливість Ощадбанку протягом трьох робочих днів користуватися грошима переселенців, а лише потім перераховувати на особисті рахунки людей, якось і незручно.

Тут можна згадати, що Ощадбанк вже неодноразово звинувачували в переманюванні клієнтів у зоні АТО в інших банків, які не могли там працювати через офіційної заборони НБУ. При тому ходили чутки, що прем'єр Арсеній Яценюк допомагає главі правління Ощадбанку Андрію Пишному "загнати" на обслуговування в Ощадбанк підприємства з державним капіталом. Вочевидь, відпрацювавши схему на юрособах, тепер вирішили взятись за фізосіб.

Власне, у цьому місці можна було би бодай потішитись за "Ощадбанк", який отримав чергову вельми приємну бізнесову можливість. Однак широко відомий факт дружби Яценюка і Пишного змушує задуматись про природу державного подарунку Ощадбанку. І про можливі наслідки цього подарунку.

Бо стоячи у довгій і спітнілій черзі до необтяжених зайвою запопадливістю перед клієнтами службовців Ощадбанку, вимушені переселенці не будуть вникати у стратегічні задуми і благі наміри Кабміну. І навряд чи тішитимуться дружбою блискучого політика з ефективним менеджером. Вони думатимуть про державу Україна, яка не змогла їх захистити, а потім на рівному місці створила їм проблеми. І голосуватимуть за "Опоблок".

На справді вимушені переселенці, які на власному гіркому досвіді знають, що не "русскій мір" мали б стати залізобетонним електоратом влади, але Арсеній Петрович сам штовхає їх в обійми колишніх регіоналів.