Чому Путін хоче оголосити дефолт Україні

Російські ЗМІ цитують «джерело в уряді», яке говорить, що РФ вимагатиме від Києва дострокового погашення $3 млрд. Паралельно їхні експерти кажуть: це означатиме дефолт

Чому Путін хоче оголосити дефолт Україні…

$3 млрд., які Кремль дав Януковичу, щоб той не підписував асоціацію з ЄС - це дамоклів меч, який давно висить над нами. Чому саме зараз російські ЗМІ почали істерію з цього питання? Відповіді тут може бути дві пише «Деловая столица».

Перша - в РФ почали качати ситуацію з дефолтом України для шантажу ЄС і США у переговорному процесі. Справа в тому, що Захід не хоче давати нам гроші без реформ. Більше того, серед західних партнерів давно існує думка, що найкращий вихід для України - оголошення дефолту, аби списати основну масу боргів в майбутньому. Але дефолт через шантаж росіян навряд чи входить в плани будь-кого в ЄС чи США. Власне нинішній тиск - це спроба Путіна перейти в переговорний контрнаступ і нав'язати гру «давайте спільно допоможемо Україні».

Не слід забувати, що подібні заяви з'явилися на фоні двох речей. Перша - події у Франції. Вони в свідомості європейців відкидають питання України на другий, а то й третій план, щонайменше на декілька тижнів. Друга - рейтингове агентство Fitch понизило рейтинг Росії до «ВВВ-», а РФ ввійшла до п'ятірки країн з високим ризиком дефолту.

У перекладі на людську мову це означає, що всі міжнародні фонди найближчим часом почнуть скидати російські акції і Москва опиниться перед дилемою - різко опустити рубль чи тратити шалені гроші на підтримку курсу. Цілком імовірно, що загроза дефолту Україні - це, окрім вже вище сказаного, бажання запустити інформаційну хвилю для росіян. Суть якої в наступному: «всі наші біди від того, що ми задовго годували Україну».

Сьогодні мало хто вірить, що Путін пред'явить до оплати $3 млрд. вже в найближчі дні. Логіка тут проста: ймовірний дефолт України - також удар і по економіці РФ. Проте, відкидати такого варіанту не можна, адже, по-перше, це ніколи не зупиняло Путіна. По-друге, дефолт, оголошений в лютому, призведе до різкого падіння рівня життя в Україні вже в квітні. А весна - час, коли Путін, цілком імовірно, готує чергові спроби розширити так звану «новоросію». Також не слід забувати, що дефолт - це перезавантаження влади, це інспіровані масові протести і посилення інформаційної істерії всередині країни. Дефолт - це картинка для російського глядача, якому покажуть чергові неіснуючі жахіття.

Проте, в усій цій історії є одне «але». $3 млрд. - не настільки великі гроші, щоб Захід їх не знайшов. Якщо США прийме політичне рішення врятувати нас від дефолту, МВФ чи якийсь інший фонд за кілька днів виділить таку суму. І цього не може не знати Путін.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"