Плювок в систему: Чи переможе у справі Крисіна український феодалізм

Звинувачуваному у катуванні і причетності до вбивства журналіста газети "Вести" В'ячеслава Веремія Юрію Крисіну націоналісти влаштували "коридор ганьби"

Плювок в систему: Чи переможе у справі К…

Історія навколо "тітушковода" Юрія Крисіна і суду над ним за катування та вбивство журналіста В'ячеслава Веремія перетворюється на справжнє протистояння добра і зла. В якості добра виступають різні націоналістичні організації (С14, "Національні дружини", "Правий сектор") та відомі активісти, такі як Роман Синіцин ("Небайдужі). Зло відповідно - це сам Крисін, його тітушки та суд, котрий, на думку добра, ніяк не винесе справедливий вирок за вбивство.

Справа Крисіна

Буквально вчора у Дарницькому суді слухалась справа Юрія Крисіна. Для тих хто забув, його звинувачують у катуваннях та причетності до вбивства журналіста В'ячеслава Веремія, якого побили та розстріляли тітушки в центрі Києва 18-го лютого 2014-го року. Причетність Крисіна до вбивства було доведено і 22 грудня 2017 року Шевченківський райсуд Києва засудив його до 4 років позбавлення волі умовно, але пом'якшувальні обставини у вигляді каяття і двох малолітніх дітей зіграли свою роль, і термін скоротили до 2 років.

Це рішення викликало значне обурення патріотичної громади. Блогер і активіст Роман Синіцин припускав, що Крисіна кришують люди з влади, зокрема серед них може бути губернатор Миколаївської області Олексій Савченко. В одному з інтерв'ю Insider старший прокурор ГПУ Юрій Донськой підтвердив, що люди з влади справді можуть бути причетними до захисту Крисіна, а на питання журналіста про Савченка відповів: "Це зараз ви сказали. Заперечувати я не буду". Сам же Савченко давав свідчення ГПУ, в яких підтверджував, що Крисін заздалегідь йому розповідав про розстріли на Майдані.

В підсумку, на рішення Шевченківського суду подали апеляцію. Перше засідання вже Дарницького райсуду мало відбуватися 1-го березня, але Крисін "захворів" у дитячому відділенні Інституту серця. Туди завітали активісти та облили його зеленкою.

Напередодні понеділкового засідання у Дарницькому райсуді патріоти прийшли під будинок Крисіна, намалювали на ньому його зелений портрет, написали, що в будинку живе вбивця. Що цікаво, в акції приймали участь С14, "Автомайдан", "Правий сектор" і навіть "Авто Євро Сила" на "бляхах".

Блогер Роман Синіцин після цього написав пост, в якому розповів, що Крисін вже погрожує активістам, але попередив, що війну з ним поки що ніхто не починав, а коли вона почнеться, то "камер" журналістів поруч не буде.

Вчора Крисін таки завітав у Дарницький райсуд, а разом з ним під будівлю підтягнулося близько 50 тітушок. Пізніше на заклик присутніх активістів під'їхали "Національні дружини", "С14", "Правий сектор", які власною присутністю змусили тітушок розсмоктатися.

У той же час в суді Крисін і двоє захисників попросили перенести слухання справи через те, що його адвокат перебуває в Луганській області і без нього він відповідати перед судом не хоче. Йому пішли на зустріч і відклали розгляд справи до 15 березня.

А потім Крисін у супроводі поліцейського в штатському вийшов із будівлі, де його прокльонами зустріла мати Веремія, а також націоналісти, які плювали в нього та давали копняків. Своєрідний коридор ганьби. Відео зняла "Українська правда".

Ще один досить цікавий момент в справі - це обшуки НАБУ у судді Шевченківського райсуду Києва Олега Лінника, який ухвалював гуманне рішення по Крисіну. В НАБУ підтвердили обшуки, але зазначили, що вони стосуються декларування недостовірної інформації. Для суддів Дарницького райсуду це може бути своєрідним натяком, що краще розглядати справу об'єктивно. Цього вимагають і активісти, які роблять все, щоб привернути інформаційну увагу до Крисіна.

Феодалізм в дії

Історія з Крисіним вже далеко не перша, але найбільш показова з точки зору стану української судової системи. Наші суди останнім часом стали місцем бійок. Туди легко можуть увірватися тітушки чи активісти (справа Коханівського у Святошинському суді), поряд із судом можуть підстрелити поліцейського (справа Труханова). Хтось вмикає корупційні зв'язки, дехто наймає групу підтримки, яка натисне чи в потрібний момент зірве засідання, а інші просто розуміють, що справедливості без кількісної присутності не буде. Такий собі український феодалізм, коли для того, щоб претендувати на справедливість, необхідно привести у суд ватагу свідків, як до князя в стародавні часи.

Причина досить проста - потрібна реформа судової системи. Але яким чином в Україні, де корупція в цій системі починається ще із вступу у ВНЗ, знайти необхідну кількість потрібних кадрів - питання відкрите.

У "Тітушковода" Крисіна можна плювати, його можна бити, поливаючи зеленкою... От тільки сам себе Крисін не посадить. І навіть якщо фіналом історії стане рішення суду про його "посадку", це не означатиме, що система змінилася, а лише підтвердить, що справедливі, на думку багатьох, рішення приймаються під тиском вулиці. Так вже було у випадку військового Калмагорова. І це зовсім не круто, бо вулиця і навіть обожнювані всіма активісти не завжди є об'єктивними. Чимало організацій, які крутяться навколо Крисіна, роблять собі звичайний піар. "Автомайдан" влаштовував пікет поблизу будинку Петра Порошенка, котрий висвітлював хіба Анатолій Шарій, з яким до речі спілкується Сергій Коба. А тут такий інфопривід, у який дуже вдало можна вписатися.

Чи потрібна судова реформа людям, які збагнули, що суд можна не просто купити, а дотиснути? Випадок Крисіна може стати острівцем справедливості у морі майбутньої анархії. Тому це швидше сигнал до влади, яка терміново має щось робити. Бо далі буде гірше.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme