Плівки Вовка. Про що не говорять вголос

Розкрутка плівок голови ОАСК Павла Вовка має один важливий аспект, про який не говорить поки ніхто: у нас може стартувати глобальний переділ системи впливів на суди. Питання в тому, хто очолить цей процес

Плівки Вовка. Про що не говорять вголос…

Окрім того, найближчим часом може бути заблокований не тільки Окружний адміністративний, але й Конституційний Суд і Вища рада правосуддя

Плівки ОАСК, звичайно, посилюють роль глави НАБУ Артема Ситника в силовій системі України. Але, як тільки ми почнемо переводити цю історію в парадигму "Ситник бореться з поганими суддями", ми одразу відійдемо від істини.

Плівки Вовка – на цьому етапі потрібні були Ситнику лише для двох цілей: щоб заблокувати Конституційний суд, який має винести рішення про неконституційність його призначення, і спроба зблизитися з президентом, щоб утриматися на посаді.

Але за цими дрібними речами є інша, більш важлива: у нас може стартувати повний переділ судової системи. І, між іншим, все це збіглося в часі з анонсованою судовою реформою від Саакашвілі, яка зведеться до низки несуттєвих новацій і одного дуже важливого моменту: у Верховному суді запропонують створити окрему антикорупційну палату і тоді рішення ручного для НАБУ Вищого Антикорупційного суду будуть оскаржуватися у такій же ручній остаточній інстанції. Але давайте про все по порядку.

1. Після таких гучних звинувачень, за всією логікою, мали б бути затримання і підозри не лише чотирьом суддям ОАСК, але й іншим персонажам цієї справи. Але цього не сталося. Чому? Або Ситник дуже поспішав з якихось причин, або насправді перед нами крутять кіно. Справді, юридично – це дуже складна справа, довести її до якогось рішення суду неможливо менше, ніж за рік-півтора. А тому зараз було ухвалено рішення перейти в піарплощину і видавати інформацію по краплинах Хоча, судячи з масштабів плівок, у нас вже вчора мали б затримати бодай 30-40 фігурантів і "вибивати" з них покази. Зараз виглядає так, що чомусь було прискорено процес оприлюднення плівок, але як зробити повномасштабну акцію НАБУ не розуміє, тому й зупинилося поки на зливі інформації і підозрі обмеженому колу людей. Між іншим, поки судді є під підозрою, вони мають право виносити рішення.

2. Плівки, якщо вони є справжніми, показують, що під сумнів можна ставити рішення самого ОАСК, а також Конституційного суду і Вищої Ради правосуддя (ключовий дисциплінарний орган для суддів). Зараз важливо буде побачити політичну заяву, яку може зробити виключно президент або хтось по його команді: чи буде зараз оголошено про початок перезавантаження, як мінімум цих органів судової влади. Без такої заяви, сенсу робити злив плівок Вовка просто не було.

3. Якщо ми припустимо, що така заява буде, головним питанням, яке стане перед всіма нами: хто стане драйвером судової реформи і стане умовним "Портновим-2". І це, насправді, є найцікавішим в усьому цьому зливі.

4. І наостанок, маленька вишенька на цьому тортику. На певний період часу, як би не розвивалися події далі, НАБУ отримало майже безмежну владу над суддями, які зараз настільки перелякані, що готові будуть ухвалювати або не ухвалювати будь-які рішення.

На жаль, поки все це не має жодного відношення до відновлення чесного правосуддя і боротьби з корупцією.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"