Плани найбільших політичних гравців на осінь

Хоча парламент збирається на канікули, але в партійних штабах кипить робота
Depo.Влада
10 липня 2016 18:00
ФОТО: depo.ua
Плани найбільших політичних гравців на осінь
Плани найбільших політичних гравців на осінь

Осінній політичний сезон обіцяє бути гарячим - його репетицією можна вважати акції біля парламенту на минулому тижні. Головне питання: чи вдасться Юлії Тимошенко і її тактичним союзникам (від "Свободи" до "Опоблоку") розгойдати тарифну тему, пише "ДС".

Ставка в цьому протистоянні - не тільки бути чи не бути достроковим парламентським виборам. Не випадково липневі протести були організовані як раз перед самітом НАТО і Варшавським засіданням комісії Україна - НАТО. До того ж блокування роботи Верховної Ради робило неможливим прийняття законів, необхідних для позитивного вердикт МВФ і отримання від нього $1,7 млрд. А якщо Фонд не схвалить економічну політику Києва, то не надійде і прив'язане до рішення МВФ фінансування від США і Євросоюзу. Восени блокування парламенту загрожує не менш серйозними наслідками. Як мінімум під загрозою зриву виявиться прийняття держбюджету на 2017 р.

Ще одна лінія протистояння, що намітилася в травні-червні, - з питання про децентралізацію. Дніпропетровська, Житомирська, Івано-Франківська, Кіровоградська, Одеська, Хмельницька облради прийняли звернення до президента та прем'єр-міністра з вимогами-закликами укласти договір про розподіл повноважень між Кабміном, облдержадміністраціями та облрадами. Проекти аналогічних звернень внесені на розгляд сесій ті інших облрад і Київради. Тут знову зійшлися інтереси "Батьківщини", "Свободи" та "Опоблоку".

Помітно, що уряд намагається діяти на випередження, щоб не допустити наростання протестної хвилі. Ще наприкінці травня прем'єр Володимир Гройсман на зустрічі з бізнесом анонсував податкову реформу, а днями він заявив про підготовку пакета законопроектів для реформування системи оплати праці, які дозволять підвищити соціальні стандарти і будуть подані разом з проектом держбюджету-2017. Але в той же час безсумнівно, що Кремль докладе максимум зусиль для розгойдування ситуації в Україні. Для нього це ще й спосіб переконати західні країни в недієздатності київської влади і прогресуючий розвал України, щоб під цим соусом домогтися зняття санкцій з РФ і заодно зірвати військове співробітництво України і НАТО.

П'ять проблем Порошенко

"Фронтовики" сподіваються стати головними патріотами

"Самопоміч" ставить проект перевиборів на паузу

У Ляшка криза жанру

Батьківщина займає нішу комуністів

"Опоблок" воює за Донбас і Кремль

Більше новин про політичному житті України читайте на Depo.Влада