Пивоварський: Заява Абромавичуса може повернути до переговорів політичних лідерів

Заява міністра економічного розвитку Айвараса Абромавичуса може стати стимулом для змін в політичному середовищі України
Depo.Влада
9 лютого 2016 10:18
ФОТО: depo.ua

Таку думку, як передає depo.ua, висловив міністр інфраструктури Андрій Пивоварський в інтерв'ю "Ліга.net".

"Заява Айвараса сколихнула політичну еліту. Очевидно, що ця заява призвела до кризи взаємин України із зовнішнім світом. Про це свідчать заяви послів, реакція МВФ та інших міжнародних фінансових організацій.

З іншого боку, цей конфлікт може стати струсом для прийняття конструктивних рішень. Ця заява може повернути за стіл переговорів навіть сторони з кардинально протилежними позиціями. Я говорю зараз про українських політичних лідерів", - сказав Пивоварський.

Він також зазначив, що міністри уряду прийняли рішення дати можливість політикам "перезавантажитися" та не допустити поглиблення політичної кризи.

"Я бачив лише два варіанти розвитку подій. Перший: глибоку кризу, розвал уряду і перевибори. За такого сценарію можна було б очікувати ще більш різких заяв з боку міжнародного співтовариства і, можливо, скорочення фінансових програм.

Другий сценарій, за яким ми прийняли рішення йти, - дати можливість політикам перезавантажитися і нарешті прийняти важливі для країни рішення. Рішення, які кардинально змінять темп реформування країни. Зараз той момент, коли є всі підстави для прийняття рішень, про які говорять 20 років. Зараз є реальна можливість переосмислити, що сталося, і запустити новий раунд очищення системи. Ми хочемо послати політикуму сильне повідомлення: хлопці, треба змінюватися, інакше просто втратимо країну", - сказав міністр.

Нагадаємо, 3 лютого міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус заявив про намір подати у відставку. Він звинуватив заступника лідера фракції БПП Ігоря Кононенка в спробі тиснути на міністерство.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада