Пивоварський вирішив пискнути на підтримку перевиборів

Невизначена ситуація з майбутнім уряду Яценюка призвела до активних пошуків союзника міністром інфраструктури
Depo.Влада
11 березня 2016 15:00
ФОТО: depo.ua
Пивоварський вирішив пискнути на підтримку перевиборів
Пивоварський вирішив пискнути на підтримку перевиборів

Більше місяця пройшло з несподіваного повернення до уряду низки міністрів, які на той момент вже оголосили про власну відставку. Одним з тих, хто вирішив ще попрацювати в Кабміні, став міністр інфраструктури Андрій Пивоварський. Втім, зараз під час жорсткого пресингу на адресу нинішнього Кабміну з боку більшості політичних гравців, позиція у Пивоварського знову кардинально змінилася. Так, в нещодавньому інтерв’ю виданню Kyiv Post міністр несподівано заявив про те, що відчуває сумніви з приводу власного рішення відкликати свою заяву про відставку. Мовляв, після того, як він відкликав заяву про відставку, депутати у відповідь не зробили нічого, щоб поліпшити ситуацію. "Вони всі пам'ятають, що я вирішив повернутися, але був також список умов. Вони завжди кажуть: "О, він повернувся!». Але є список умов. Ви виконали якісь із них? Ні", - зазначив міністр. Водночас, за словами Пивоварського, шанси на те, що парламент ухвалюватиме необхідні законопроекти, стали ще більш примарними.

Варто нагадати, що 4 лютого, коли Пивоварський у числі чотирьох міністрів, заявили про відкликання своїх заяв про звільнення, це стало шоком для всіх, і зокрема, для депутатського корпусу. Згодом, Пивоварський в одному з інтерв’ю заявив, що готовий залишитися на своїй посаді, якщо негайно будуть виконані чотири умови, які він вважає невідкладними для виконання: підвищення зарплати чиновникам міністерств і відомств, створення нової програми коаліції, приватизація держпідприємств, які "дояться" для фінансування політсил, а також реформа адміністрування податків. Після цього парламент провів "аж" один пленарний тиждень. За логікою Пивоварського, ВР, яка взагалі-то займалася питанням відставки уряду Яценюка, мала виконати всі його умови.

Розуміючи своє хитке становище, Пивоварський влаштував повноцінну інформаційну кампанію, завдання якої, вочевидь, полягало в тому, щоб зліпити з абсолютно інертного чиновника – ставленика покійного Ігоря Єремєєва – справжнього реформатора. Інша справа, що реалізації жодного реального інфраструктурного проекту або ж проведення реального реформування галузі за часів керівництва Пивоварського згадати складно.   

Якщо ж говорити про критику парламенту з боку Пивоварського, то подібна заява зі звинуваченнями на адресу Верховної Ради свідчить про те, що він зараз знаходиться в активних пошуках, розуміючи, що у будь-якому разі йому вже досить скоро доведеться полишити крісло міністра. В цьому контексті досить правдоподібними виглядають чутки про те, що нинішній міністр інфраструктури наводить мости з одеським губернатором Михайлом Саакашвілі, який зараз набирає команду для власного політпроекту. "Реформаторське" позиціонування Пивоварського може стати йому тут в нагоді.

Водночас звинувачення міністра на адресу парламенту, який нібито треба мало не розганяти через його неефективність – це акуратний пас в бік грузинського політика, який наразі разом з Юлією Тимошенко виступає головним апологетом перевиборів Верховної Ради. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада