ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Питання вето громадської Ради залишається не вирішеним, - Князевич

Комітет Верховної Ради з питань правової політики затвердив законопроект про створення Антикорупційного суду для передачі його до розгляду у другому читанні

Depo.Влада
21 травня 2018 17:25
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували члени комітету, передає Depo.ua.

Водночас, комітет не визначився щодо права вето міжнародних експертів щодо кандидатів на посаду судді Вищого антикорупційного суду.

Як заявив голова комітету Верховної Ради з питань правової політики Руслан Князевич, консультації стосовно способу надання та зняття права вето на недоброчесних кандидатів майбутнього антикорупційного суду триватимуть до ранку вівторка з представниками Міжнародного валютного фонду та Венеційської комісії

"Станом на сьогодні ще тривають переговори про двох положеннях. Не вирішено до кінця питання так званого вето громадської Ради міжнародних експертів. Що стосується того, яким способом, консультації ще триватимуть. Сьогодні ввечері ще раз відбудуться консультації з МВФ. Я знаю, запросили колег з Венеціанської комісії долучитися", - підкреслив нардеп.

За його словами, якщо внаслідок консультацій з МВФ і Венеціанської комісією не буде узгоджено питання про вето громадської ради експертів, парламент почне розгляд без рішення комітету.

"Думаю, ще ввечері і до ранку консультації будуть. Якщо завтра вранці ці консультації увінчаються позитивним успіхом, то ми зможемо прийняти рішення з цих питань. Якщо ні, то вже в процесі розгляду потрібно буде зібрати комітет для того, щоб узгодити ці речі і винести на розгляд сесійної зали", - заявив Князевич.

Також Князевич заявив, що поінформує про те, коли буде ухвалено таке рішення.

"Дуже близько всі до пошуку компромісного рішення, яке влаштує всі сторони, але треба дати можливість, щоб голова Верховної Ради, який особисто сьогодні буде проводити ці перемовини і я сподіваюсь, що від комітету хтось теж буде залучений… І присутні тут члени Венеційської комісії, експерти будуть разом приймати консенсусне рішення. Коли воно буде прийнято, ми одразу зберем комітет, я вас додатково поінформую, і будемо вирішувати конкретно це питання, яке ми сьогодні винесли за дужки", - заявив Князевич.

Нагадаємо, комітет ВР з питань правової політики і правосуддя в провів позачергове засідання, на якому розглядався законопроект про Вищий антикорупційний суд.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада