У Кремлі питання передачі Сенцова Україні розглянуть за місяць-два

Подання Мін'юсту і Федеральної служби виконання покарань РФ про передачу Україні для відбування покарання чотирьох засуджених у Росії, у т.ч. режисера Олега Сенцова, розгляне Верховний суд
Depo.Влада
9 квітня 2016 18:22
ФОТО: depo.ua

Як повідомила адвокат Олександра Кольченко Світлана Сидоркіна, саме Верховний суд має ухвалити остаточне рішення про передачу українців, пише  Depo.ua з посиланням на російський "Коммерсант".

За припущеннями Сидоркіної, розгляд питання може відбутися через один-два місяці або навіть більший термін через бюрократичну тяганину.

Також Сидоркіна зазначила, що для позитивного вирішення необхідне дотримання кількох обов'язкових умов: українське громадянство засуджених; наявність у КК України статей, які передбачають відповідальність за злочини, які вони скоїли, і від'їзд не менше 6 місяців позбавлення волі з моменту вступу вироку в законну силу.

"Нас особливо турбує перший пункт", - зазначила адвокат і нагадала, що Сенцов, Кольченко і Афанасьєв проживали в Криму, і в результаті незаконного приєднання півострова до РФ вони автоматично ставали росіянами.

Для того щоб залишитися українцями, їм було необхідно відмовитися від російського громадянства. Однак вони цього не зробили, але російські паспорти теж не отримали.

Сидоркіна зазначила, що на попередньому слідстві вони вважалися росіянами, але Північно-Кавказький окружний військовий суд при винесенні їм вироку їх українське громадянство не заперечував. Пізніше тодішній уповноважений з прав людини в РФ Елла Памфілова у своїй доповіді визнала засуджених саме українцями.

Адвокати засуджених сподіваються, що і Верховний суд підтвердить цю позицію.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада