UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Після заяви про "Харківські угоди" мені почали дзвонити депутати, – Данілов

Секретар РНБО Олексій Данілов розповів, як після брифінгу за підсумками засідання РНБО щодо "Харківських угод", йому почали дзвонити нардепи, які перебували тоді у залі парламенту

Журналіст відділу новин

Про це секретар РНБО Олексій Данілов заявив у ефірі "Свободи слова Савіка Шустера", передає Depo.ua.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що після брифінгу за підсумками засідання РНБО, де йшлося про розслідування обставин підписання "Харківських угод", до нього почали дзвонити депутати, які працювали у тій Верховній Раді.

"Після вчорашнього рішення РНБО у мене був червоний телефон. Дуже багато депутатів, які перебували тоді в залі, особисто мене знають. Я можу сказати, вони мені дзвонили і говорили, що не голосували (за Харківські угоди – ред.)", – розповів Данилов.

Також він додав, що коли після цього голосування у депутатів з'явилися рахунки, нерухомість чи якісь інші речі – до таких людей у РНБО виникнуть питання. Іншим не варто переживати.

Нагадаємо, секретар РНБО Данілов заявив учора, 12 березня, на брифінгу, що Служба безпеки України має перевірити всі обставини ратифікації так званих Харківських угод 2010 року, зокрема ознайомитися з переліком народних депутатів, які голосували "за" та "проти" такого рішення.

Служба безпеки сьогодні, 12 березня, уже розпочала розслідування цієї події.

Довідка: "Харківські угоди" – це угода між тодішніми президентами України та Росії Віктором Януковичем та Дмитром Медведєвим, підписані у Харкові 21 квітня 2010 року. Згідно із нею, перебування Чорноморського флоту Росії у Криму продовжувалося з 2017 до 2042 року.

Ратифікація цієї угоди у Верховній Раді України 27 квітня того ж року було пов'язане із великим скандалом і грандіозною бійкою між проросійською Партією Регіонів та проєвропейськии НСНУ  БЮТ. В результаті було визнано, що парламент ратифікував цю угоду 236 голосами, серед яких було 16 представників проєвропейських фракцій, а також увесь склад фракції "Блоку Литвина" і сам Володимир Литвин, що тоді працював головою Верховної Ради.

Одним із авторів цього документу був тодішній заступник міністра закордонних справ Руслан Демченко, який нині працює першим заступником секретаря РНБО.

Читайте також: На гачку держзради: Кого покарають за Харківські угоди

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme