Після турецького заколоту в НАТО "полетять голови", - Стець

Невдала спроба військового перевороту в Туреччині спричинить кадрові перестановки в НАТО, адже спецслужби мали б знати про такий сценарій
Depo.Влада
17 липня 2016 10:25
ФОТО: depo.ua

Про це в прямому в ефірі "112 каналу" заявив міністр інформаційної політики Юрій Стець, передає depo.ua.

"Туреччина є країною НАТО, і будуть якісь внутрішні розборки, будуть у тому числі кадрові висновки і на рівні керівництва НАТО, і на рівні Туреччини. Тому зараз, зокрема в медіа, активно обговорюється, що якщо військові, які входять у НАТО, спробували здійснити військовий переворот у своїй країні, чи може це спричинити дії в якихось інших країнах, які входять у блок. Тому в НАТО повинні були б відстежувати якісь спроби на рівні зародження. Я переконаний, що в НАТО будуть якісь кадрові зміни", - заявив міністр.

Нагадаємо, в ніч на 16 липня, група військових в Туреччині заявила, що бере владу у свої руки. Заколотники вивели танки на вулиці міст, зокрема Анкари і Стамбула,захопили деякі стратегічні мости і спробували прорватися до будівлі парламенту.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган вилетів з країни і записав телезвернення із закликом до співгромадян протестувати проти путчу. Його прихильники вийшли на вулиціі навіть захопили кілька танків. Зчинилися перестрілки, адже велика частина військових і поліція залишилися вірними Ердогану. Жертвами зіткнень стали десятки людей. Президент прилетів до Стамбула і вийшов до своїх прихильників, заявивши, що заколот придушено. Через спробу державного перевороту вже арештовані майже 3 тисячі військових, зокрема бригадний генерал.

У Туреччині оголошений воєнний стан.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада

Читайте також: