Після повернення Криму кримчан не каратимуть за російський паспорт, – Кориневич

Отримання російського паспорта громадянами України, які живуть в окупованому Росією Криму є вимушеною мірою
 

Таку позицію в інтерв'ю LB.ua висловив представник президента України в АР Крим Антон Кориневич, передає Depo.ua.

 

"Ми розуміємо, що більшість кримчан отримали незаконне російське "громадянство" по суті автоматично. Це було нав’язане "громадянство". Російська Федерація неправомірно розповсюдила своє "громадянство" на кримчан, плюс створила такі умови, за якими дуже важко проживати на території Криму без нього. Людей, котрі не мають російського паспорта, Росія виштовхує. По суті, це нав’язане громадянство. Здебільшого, не вчиняли дій щодо відмови від нього не через політичну позицію, а через необхідність там виживати. Безумовно, ми не визнаємо цього "громадянства", його не визнає і міжнародне співтовариство. Для нас всі кримчани – громадяни України", – наголосив він.

 

Кориневич також зазначив, що Україна не має точних даних про кількість отриманих російських паспортів кримчанами після анексії півострова.

 

"Щодо кількості осіб, які відмовилися від російського "громадянства", то тут дуже важко говорити про конкретну цифру, бо ця інформація подається державою-окупантом і може бути далекою від реальності. Окупанти стверджують про приблизно 4000 мешканців Криму, які виявили бажання зберегти інше громадянство. Але, знову ж таки, справжність цього числа дуже важко встановити", – зазначив Кориневич.

 

"Для нас і для всього міжнародного співтовариства мешканці Криму – громадяни України. І це підтверджується тими документами, які вони мають", – наголосив він.

 

Він також не осуджує кримчан, які користуються двома паспортами – російським і українським.

 

"Те саме можна сказати і про так званий "російський паспорт". Це також не показник російської патріотичності. Люди просто хочуть жити в себе вдома. І про це нам кажуть ті, хто живе в Криму", – вважає представник президента в Криму.

 

Він також повідомив, що має "канали зв’язку з кримчанами".

 

"І з цього спілкування не можу сказати, що вони – в захопленні від політики Російської Федерації", – сказав Кориневич.

 

Він також не вважає, що громадяни, котрі отримали паспорти Росії, після повернення Криму до складу України повинні нести за це відповідальність.

 

"Очевидно, за певні вимушені для громадян дії відповідальності не може бути", – сказав Кориневич.

 

Нагадаємо, представник президента України в АР Крим Антон Кориневич також заявив, що команда президента України Володимира Зеленського не збирається здавати позиції по Криму

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"