Після дій НАБУ у справі Микитася інструмент "угода зі слідством" зник як такий, – Денисенко

Неефективні дії Національного антикорупційного бюро у справі Микитася фактично знищили можливість у наступних справах пропонувати підозрюваним варіант "угода зі слідством"

Журналіст відділу новин

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Еспресо".

Очільник Українського інституту майбутнього (УІМ) Вадим Денисенко заявив, що справа Микитася, точніше, дії НАБУ у цій справі знищили таку ефективну можливість для спецслужб, як угода зі слідством.

"Якщо говорити про Микитася, то після цієї справи такий інструмент, який був в НАБУ, як "угода зі слідством" зник як такий. Адже, де-факто Микитась пішов на угоду зі слідством та дав свідчення проти низки людей, в тому числі і проти Татарова. Після цього НАБУ не змогли захистити свого ключового свідка в цій справі. Крім цього, коли затримували Микитася спецназ НАБУ, з прямої вказівки керівника НАБУ Артема Ситника, дозволив його затримати. Після цього будь-яка людина, яка планувала чи думала йти на співпрацю з НАБУ, не буде цього робити. Через те, що керівник НАБУ не дотримується свого слова і сама структура ніяк не захищає своїх свідків", – заявив Денисенко.

За його словами, для покращення ситуації у боротьбі з корупцією в Україні необхідно звільняти директора НАБУ Артем Ситника. "Структура НАБУ досить недосконала. А маючи такого керівника - зовсім неефективна. Тому чим швидше буде звільнений керівник НАБУ Артем Ситник, тим краще буде для антикорупційної політики держави", – пояснив очільник УІМ.

Нагадаємо, 1 грудня 2020 року НАБУ вручило підозру Максиму Микитасю за фактом давання хабара заступнику директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ Костянтину Дубоносу за видачу недостовірного письмового висновку.

9 грудня стало відомо, що Микитась дав покази на свого колишнього "фахівця зі схем" Олега Татарова.

Микитась заявив, що заступник голови ОП Татаров працював у компанії "Укрбуд" як юрист-"фахівець зі схем".

Раніше повідомлялося, що НАБУ намагається активізувати кримінальну справу, в якій фігурує ім'я заступника голови Офісу президента Олега Татарова, який раніше заявив про необхідність звільнення очільника відомства Артема Ситника, оскільки він – головна проблема НАБУ. Так, за інформацією ЗМІ, прізвище Татарова у справі фігурує лише один раз –  у листуванні скандального забудовника Максима Микитася, який писав, що питання з експертизи потрібно обговорити з адвокатом Татаровим (адвокатська компанія Олега Татарова в той час надавала юридичні послуги одній з компаній Микитася).

Крім цього відомо, що про вкрай негативну позицію Татарова стосовно голови НАБУ було відомо вже давно – впродовж останніх кількох місяців він постійно говорив про неефективність роботи Ситника і необхідність його звільнення.

Довідка: 22 жовтня 2019 року Антикорупційний суд заарештував екснардепа Микитася з можливістю застави 80 млн грн. Під варту його взяли просто в залі засідань.

За версією слідства, ГУ Нацгвардії України і компанія-забудовник "Укрбуд" уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали побудувати житловий комплекс. За це Нацгвардія повинна була отримати там 50 квартир і 30 паркомісць. Однак, у 2016-2017 роках сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилася від квартир і паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку на околиці Києва. Як потім встановила проведена експертиза, вартість квартир на околиці на 81 635 448 грн менша від тієї, в яку оцінили квартири на Печерську. У справі проходять чотири особи.

25 жовтня за Микитася внесли заставу в сумі 80 млн гривень, і він вийшов із СІЗО. 20 січня колишнього народного депутата Максима Микитася, підозрюваного в заволодінні майном Нацгвардії України на суму понад 81 млн грн, зняли з рейсу в аеропорту "Бориспіль" під час спроби вилетіти за кордон.

Згодом суд продовжив термін дії зобов'язань Микитасю і 4 підозрюваним, причетним до махінацій із житлом для Нацгвардії. Однак колишній нардеп порушив заборону на спілкування з 4 свідками і підозрюваними у своєму провадженні. Розмір застави як альтернативи арешту Микитасю збільшили до 100 млн гривень. У разі ще одного порушення він мав відправитися під арешт.

14 травня 2020 р слідчий суддя Вищого антикорупційного суду обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту фігуранту справи про заволодіння квартирами Нацгвардії колишньому народному депутату Максиму Микитасю .

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 28 травня задовольнила апеляційну скаргу прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та змінила запобіжний захід Микитасю на утримання під вартою з альтернативою внесення 100 млн грн застави.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme