Пікет із «кров'ю»: на Банковій вимагали скасувати мовний закон «Ка-Ка»

Сьогодні біля Адміністрації Президента на вул. Банковій у Києві близько 20 активістів громадського руху «Відсіч» вимагали скасувати мовний закон Ківалова-Колесніченка, який, на думку учасників акції, призводить до скорочення сфери вживання української мови
Depo.Влада
5 листопада 2014 15:25
ФОТО: depo.ua
Пікет із «кров
Пікет із «кров'ю»: на Банковій вимагали скасувати мовний закон «Ка-Ка»

За задумом організаторів, дівчина у національному вбранні, облита червоною фарбою, символізувала українську мову, передає кореспондент ДеПо.

Нагадаємо, що Закон України «Про основи державної мовної політики» авторства «регіоналів» Вадима Колесніченка та Сергія Ківалова був ухвалений 3 липня 2012 року. Закон набув чинності 10 серпня, він передбачає можливість офіційної двомовності у регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%. Зокрема, на підставі цього документа, у південно-східних областях обласні ради ухвалили рішення про визнання російської мови регіональною.

Однак 24 лютого 2014 року Верховна Рада проголосувала за скасування закону України «Про засади державної мовної політики». Це стало підставою для влади Криму заявити про утиск прав російськомовного населення. Тоді виконувач обов'язків президента України, глава Верховної Ради Олександр Турчинов відмовився підписувати ухвалений документ. Таким чином, мовний закон не був скасований.

А у жовтні Конституційний Суд України відкрив конституційне провадження у справі щодо відповідності Конституції Закону України «Про засади державної мовної політики».